Botanik dünyasına yolculuk

Bu haber 29 Mayıs 2014 - 0:02 'de eklendi ve 1.211 kez görüntülendi.

botanikbahcesiMuğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde, TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları çağrısı kapsamında desteklenen ‘Botanik Dünyasına Yolculuk 2’ projesi 16 Haziran tarihinde başlıyor.

Nazife Taşdelen

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde, TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları çağrısı kapsamında desteklenen ‘Botanik Dünyasına Yolculuk 2’ projesi 16 Haziran tarihinde başlıyor. 5. sınıf öğrencileri için hazırlanan projeye 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ortaokulu (Yatağan), Madenler Ortaokulu (Yatağan), Kadıköy Ortaokulu (Fethiye), Nermin Osman Akça Ortaokulu (Denizli), Kale Ya Tu Otomotiv Hürriyet Ortaokulu (Denizli)’undan toplam 30 öğrenci ve 6 öğretmen katılacak.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada ‘Botanik Dünyasına Yolculuk 2’ isimli projede katılımcılar; botanik, ekoloji, kimya ve sanat temelli etkinlikler yaparak, yaşayarak bitkilerin sırlarını keşfedeceği kaydedildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Projeyle katılımcıların bitkiler hakkında açık ve anlaşılır bilgi elde etmeleri, bitkilere olan farkındalıklarının arttırılması, fenne ve bitkilere yönelik tutumlarının geliştirilmesi amaçlanıyor. Proje boyunca katılımcılar herbaryum örnekleri, bitkisel yağ ve aromalar kullanılarak yapılmış sabun, bitkilerle boyanmış ipler kullanılarak dokunan ve Milas (Muğla) kültürünü yansıtan motifleri içeren anahtarlık, gözlük kılıfı, cep telefonu kılıfı, bitkilerle boyanan yumurta kabuklarından yapılan kukla ve mozaik sanatı çalışmaları, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Kampüs Florası Kataloğu gibi ürünler oluşturacaklar. 9 gün sürecek olan proje, Köyceğiz Ağla bölgesi botanik gezisi ve öğrencilerin Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Kampüsü’ne fidan ekmeleri ile 24 Haziran tarihinde sona erecek.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.