Boğalar spor için güreşti 

Bu haber 18 Ekim 2016 - 0:13 'de eklendi ve 718 kez görüntülendi.

BOĞALAR SPOR İÇİN GÜREŞTİ MUĞLA’NIN ULA İLÇESİNDE BU YIL 23’NCÜSÜ DÜZENLENEN GELENEKSEL BOĞA GÜREŞLERİNDE İZLEYİCİLER HEYECANLI ANLAR YAŞADI.Muğla’nın Ula İlçesi’nde bu yıl 23’ncüsü düzenlenen geleneksel boğa güreşlerinde izleyiciler heyecanlı anlar yaşadı.

 

Muğla’da geleneksel olarak kültürel etkinlikler kapsamında düzenlenen boğa güreşleri devam ediyor. Hava sıcaklığının 30 derece dolayında seyrettiği Muğla’da Ula İlçesi’nde bu yıl 23’üncüsü düzenlenen geleneksel boğa güreşlerinin tüm geliri Ula Belediyespor için kullanılacak.
Ege Bölgesi’nin değişik illerinden gelen 120 boğa katıldı. Deste, tozkoparan, küçük orta, büyük orta, başaltı ve baş kategorilerinde düzenlenen güreşleri yaklaşık 5 bin kişi izledi. Sabah erken saatlerde başlayan boğa güreşleri akşam saatlerinde baş boğa güreşleri ile tamamlandı.
Güreş Tertip Komitesi Başkanı Raşit Göçmen, kültür mirası olarak devam eden güreşleri gelecek nesillere bırakmak istediklerini açıkladı. Göçmen, “Bu yılki güreşlerimiz Ula Belediyespor Kulübü adına düzenlendi. Bu güreşler geleneksel olarak devam edecek. Bu kültürü gelecek nesillere emanet etmek istiyoruz” dedi. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.