Boğalar Ören Arenasına çıkacak

Bu haber 30 Eylül 2015 - 23:06 'de eklendi ve 665 kez görüntülendi.

bogalarrrMilas Belediyesi ile Ören Gençlik ve Spor Derneği, Ören Mahalle Muhtarlığı tarafından organize edilen ‘Boğa Güreşi’ nin ikincisi 4 Ekim Pazar günü yapılacak.

İlkay Yıldız

Milas’ta Ören Mahallesi’nde yapılacak olan Boğa Güreşlerinin ikincisi bu hafta sonu Pazar günü güreş severler için düzenlenecek. Yaklaşık olarak 160 Boğa’nın katılacağı boğa güreşleri Ören Mahallesi’ndeki stadyumun yanında boğa güreşine uygun hale getirilen alanda yapılacak.

Yapılacak olan etkinlikle ilgili kısa bir açıklama yapan Ören Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Fatih Özbey, tüm güreş severleri Ören’e davet etti. Güreşlere Ege bölgesinden 160 boğa sahibinin güreşlere katılmak için müracaat ettiğini söyledi. Baş ,Başaltı,Büyük orta,Küçük orta,Büyük ayak,küçük ayak,Deste ve Tozkoparan olmak üzere 8 kategoride verilecek ödüllerin yanı sıra Kaymakamlık,Belediye Başkanlığı ve de Muhtarlık kupası gibi 11 ayrı özel ödülde boğa güreşinde sahiplerini bulacak.

Verilecek ödüllerin miktarı ise şu şekilde ; Baş 6 bin lira, Başaltı 2bin 500 lira, Büyük orta 2 bin lira, Küçük Orta bin 500 lira, Büyük Ayak bin 520 lira, Küçük Ayak 900lira, Deste 700 lira, Tozkoparan 600 lira.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.