Boğalar eğitim yararına güreşti

Bu haber 31 Temmuz 2017 - 23:39 'de eklendi ve 744 kez görüntülendi.

Menteşe İlçesi’ne bağlı Bayır Mahallesi’nde bu yıl 16.’sı gerçekleşen ‘Bayır Boğa Güreşleri’ne ilgi büyük oldu. Bayır arenasına 186 boğa katılırken, akşam saatlerine kadar devam eden güreşleri yaklaşık 6 bin kişi izledi.

Muhittin Direk

Menteşe İlçesi’ne bağlı Bayır Mahallesi’nde bu yıl 16.’sı gerçekleşen ‘Bayır Boğa Güreşleri’ne ilgi büyük oldu.

Bu yıl 16.’sı gerçekleşen güreşlere Muğla, Aydın denizli ve diğer illerden olmak üzere toplam 186 boğa katıldı. Bayır Stadı’nda gerçekleştirilen güreşler vatandaşlarda büyük ilgi gösterdi. Vatandaşlar bir yandan güreşleri izlerken bir yandan da piknik yaparak akşam saatlerine kadar güzel vakit geçirdiler. Güreşlere Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Cumhur Çoban, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ile çok sayıda davetli katıldı.

Güreşlerin bu yıl eğitim yararına güreştiğini kaydeden Bahattin Gümüş, “Bu yıl Bayır Mahallesi’nde geleneksel hale getirilen boğa güreşlerin 16.’sını gerçekleştiriyoruz. Katılımın büyük olması bizi sevindirdi. Bu yıl güreşlerden elde gelir Bayır Lisesi’nin tadilatı için kullanılacak. Geleneksel olarak düzenlenen güreşlere destek veren, emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.