Boğalar, Bayır İlkokulu yararına güreşecek

Bu haber 28 Temmuz 2018 - 3:57 'de eklendi ve 711 kez görüntülendi.

Ege Bölgesinin kıran kırana geçen en büyük boğa güreşi organizasyonu, Menteşe’nin Bayır Mahallesinde 29 Temmuz’da gerçekleşiyor.

Metin Karakoç

Ege Bölgesinin kıran kırana geçen en büyük boğa güreşi organizasyonu, Menteşe’nin Bayır Mahallesinde 29 Temmuz’da gerçekleşiyor.

Bu yıl 17’ncisi gerçekleşecek Bayır Boğa Güreşleri organizasyonda sona gelindi. Menteşe Belediyesi’nin katkılarıyla Bayır Stadı’nda gerçekleştirilecek güreşler ile ilgili Tertip Komitesi Başkanı Ali Turbalıoğlu yaptığı açıklamada; “Türk milletinin yüzyıllardır süren gelenekleri var. Bu gelenekler, zaman zaman insanlarımızın bir araya gelerek eğlenmesini sağlıyor. Bu geleneklerden biri de boğa güreşleri. Boğa güreşi geleneğimizi yaşatan ve sürdüren herkese şimdiden teşekkür ediyorum. Bu yıl ki güreşlerimiz Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı merhum İsmail Altındağ anısına yapılacak ve elde edilen gelir Bayır İlkokuluna verilecek. Şimdiden destek olan Belediye Başkanlarımıza, kurum ve kuruluşlara, işadamlarımıza tertip komitem adına teşekkürü bir borç bilirim” dedi.

Başcazgır Hakan Demirtaş’ın sunumuyla gerçekleşecek 17.Bayır Boğa güreşinde, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Menteşe Kaymakamlığı, Menteşe Belediye Başkanlığı, Başüstü, Baş, Süper Başüstü, Ağalık, Bayır Muhtarlığı gibi kategorilerde de karşılaşmaların olacağı açıklandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.