Boğalar arenaya çıktı

Bu haber 28 Eylül 2014 - 22:40 'de eklendi ve 1.090 kez görüntülendi.

bogalarMenteşe Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Kültür ve Sanat Şenliği Festivali etkinlikleri çerçevesinde Ula İlçesi’ne bağlı Akkaya Mahallesi’nde 15 yıl aradan sonra boğa güreşi düzenlendi. Akkaya arenasında Muğla ve Aydın’dan katılan 120 boğa güreştirildi.

Haber Merkezi

Menteşe Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Kültür ve Sanat Şenliği Festivali etkinlikleri çerçevesinde Ula İlçesi’ne bağlı Akkaya Mahallesi’nde 15 yıl aradan sonra boğa güreşi düzenlendi.

Menteşe İlçesi Akkaya Mahallesi Akkaya Arenası’nda düzenlenen güreşleri izlemeye gelen yaklaşık 7 bin kişi, kamyon kasaları ve traktör römorklarında boğaların kıran kırana mücadelesini izledi.

Güreşlerde saha çevresinde, sahiplerinin elinden kaçan boğalardan vatandaşların zarar görmemeleri için güvenlik önlemi alındı. Akkaya Boğa Güreşleri Komitesi Başkanı Ümit Arslan, 15 yıl aradan sonra ilk kez boğalarını güreştirdiklerini söyledi. Mahalle gençlerinin yoğun talebi üzerine 15 yıl aradan sonra tekrardan boğaları güreştirme kararı aldıklarını belirten Arslan, “Güreşlere Muğla ve Aydın’dan toplam 120 boğanın katıldı. Güreşlerimizden elde ettiğimiz gelir, mahallemizde bulunan ön lisans ve lisan öğrencilerine burs olarak verilecek” dedi.

Boğa güreşini kazanan bazı boğa sahipleri güreş sahası içinde davul zurna eşliğinde zeybek oynarken bazı boğa sahipleri de boğasına kamyonetlerle güreş sahasında tur attırdı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.