BODTO protokol imzaladı

Bu haber 03 Mart 2015 - 0:09 'de eklendi ve 614 kez görüntülendi.

bodtoooBodrum Ticaret Odası (BODTO), İzmir Ekonomi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oğuz Esen ve İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Mütevelli Heyet Başkanı ve İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş’ı ziyaret etti.

Haber Merkezi

Bodrum Ticaret Odası (BODTO), İzmir Ekonomi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oğuz Esen ve İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Mütevelli Heyet Başkanı ve İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş’ı ziyaret etti.
Bodrum ve İzmir arasındaki sosyal ve ticari ilişkilerin Bodrumlu ve İzmirlileri yakınlaştırdığı bu dönemde, ekonomik açıdan iki şehir ekonomisinin birbirine olan desteğinin altının çizildiği görüşme sonunda BODTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kocadon ile İZTO Yönetim Kurulu ve İEÜ Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş, Bodrumlu gençlere yönelik yüzde 15 indirim hakkı içeren bir protokol imzaladı.
İEÜ Mütevelli Heyet Salonu’nda gerçekleşen protokol töreni kapsamında BODTO üyelerinin birinci derece yakınları, İzmir Ekonomi Üniversitesi’ndeki eğitim ücretlerinde yıllık yüzde 15 indirim hakkı kazandı. Törene ayrıca İEÜ Rektörü Prof. Dr. Oğuz Esen, BODTO Meclis Başkanı İlhan Ersan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Akkaya ve Genel Sekreteri Prof. Dr. Fuat Önder katıldı.
Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut S. Kocadon, öğrenci okutmanın uzun vadeli bir yatırım olduğunu, bu anlaşmayla Bodrumlu gençlerin geleceklerini inşa edeceklerini vurguladı. Başkan Kocadon, protokolün imzalanmasının ardından “İzmir’de iki Muğlalı, gençlerin eğitimi için el sıkışıyor. Bu protokol çok anlamlı” diye konuştu.
Ekrem Demirtaş ise Bodrum’un bir marka kent olduğunu belirterek, “İngilizce eğitim alan, iki yabancı dil bilerek mezun olacak çocuklarımız, Bodrum’u daha ileriye taşıyacaktır. Üniversitemizde Bodrum’dan yüzü aşkın öğrencimiz var. Bodrum Ticaret Odası, sıra dışı bir odadır; biz de eğitim faaliyetlerimizle BODTO ile işbirliği yapmak istiyoruz” dedi.
İEÜ Rektörü Prof. Dr. Oğuz Esen, anlaşmayla Bodrum’un sosyo – ekonomik gelişmesine katkıda bulunmayı hedeflediklerini bildirdi.
Bu protokol ile artık BODTO üyeleri ve birinci derece yakınları İzmir Ekonomi Üniversitesi’ndeki eğitim ücretlerinde %15’lik indirim hakkını kullanabileceklerdir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.