Bodrum’un seçilmiş belediye başkanları bir araya geliyor « Hamle Gazetesi

Bodrum’un seçilmiş belediye başkanları bir araya geliyor

Bu haber 28 Ekim 2014 - 0:28 'de eklendi ve 460 kez görüntülendi.

bodrumMuğla’nın Bodrum ilçesine seçilmiş Belediye Başkanları, Cumhuriyetin 91. Yıl Kutlamaları programında 28 Ekim 2014 Salı günü saat Trafo Bodrum’da düzenlenecek olan toplantıda bir araya geliyor.
Haber Merkezi
Muğla’nın Bodrum ilçesine seçilmiş Belediye Başkanları, Cumhuriyetin 91. Yıl Kutlamaları programında 28 Ekim 2014 Salı günü saat Trafo Bodrum’da düzenlenecek olan toplantıda bir araya geliyor.
Bodrum Belediyesi Sözlü Tarih Çalışmaları ‘Anılarla Bodrum Sohbetleri’ Çalışma Gurubu Sorumlusu Nuran Yüksel bu tarihi toplantı ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: 2006 yılında başlattığımız sözlü tarih çalışmaları “Anılarla Bodrum Sohbetleri” gönüllü çalışma gurubu olarak bu ay 17. çalışmayı gerçekleştiriyoruz. Grup olarak özel aylara ve kişilere ait özel çalışmalarla da sosyal yaşamda eğitici bir misyonda üstlenmeye çalışmaktayız. Cumhuriyet’in 89. yılında “Bodrumlu Cumhuriyet Kadınları”, 90. yılında ölümünün 40. yılında “Halikarnas Balıkçısı” özel çalışmalarımız oldu. 2014’de Cumhuriyet’in 91. kuruluşunda ise Bodrum Belediyesi’nin desteği ve Kent Konseyi’nin çatısı altında toplanan Yaşasın Cumhuriyet Bodrum Platformu ile beraber Cumhuriyet kutlamalarını coşku içinde ülkemize ve Bodrum’a yaraşır biçimde kutlama çabasındayız. Bugün birlik ve dayanışmaya en çok ihtiyacımız olan günlerde Bodrum’a emek vermiş, Bodrum Halkının kentini ve çocuklarının yarınlarını emanet ettiği, Cumhuriyet’in en özel kazanımlarından biri olan seçme ve seçilme hakkını kullanarak seçtikleri “Şehr-i Emin”lerini, Belediye Başkanları’nı bir araya getirdik. Bugün yaşayan Belediye Başkanlarımızı, yaşamayanların ise dönem temsilcisi meclis üyelerinin ağzından dönemleriyle ilgili anılarını kayıt altına alacağız. Hayatta olan tüm seçilmişlere sağlık, kaybettiklerimizi ise rahmet ve şükranla anıyoruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.