Bodrumlu vatandaşlar ağaçların kesilmesini istemiyor

Bu haber 03 Mayıs 2015 - 20:47 'de eklendi ve 645 kez görüntülendi.

bodrumluvatandaslar654651165651Muğla’nın Bodrum İlçesi Ortakent-Yahşi Mahallesi sakinleri, imar çalışmaları kapsamında bölgedeki ağaçların kesileceğini iddia etti.

Haber Merkezi

Muğla’nın Bodrum İlçesi Ortakent-Yahşi Mahallesi sakinleri, imar çalışmaları kapsamında bölgedeki ağaçların kesileceğini iddia etti.
Ortakent-Yahşi Mahallesi Okaliptus Sokak üzerinde imar çalışmalarında yapılan düzenlemelerden sonra bir dere yatağının yeri değiştirileceği için bölgede bulunan ağaçların kesileceğini iddia eden vatandaşlar, duruma tepki gösterdi.
Ağaçların kesilmemesini isteyen mahalle sakini Hayriye Acar, “ Daha önce dere olarak terk edilmiş bir yol var ama dere. Karşı sitede yol yapmak için, yol varmış sözüm ona. O dereyi kapatıp yol yapacaklarmış. O dereyi bu tarafa almak istiyorlar terk edilmiş yerden. Bizde derenin üstü kapansın istiyoruz. Ya kapansın yol yapılsın, yada hiçbir şey yapılmasın derenin yeri değiştirilmesin. Değiştirilirse oradaki ağaçlar gidecek, o yüzden ağaçların gitmesini istemiyoruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Müşteba KARAMANOĞLU 03 Mayıs 2015 / 22:07

Maalesef Yol ,İnşaat, Köprü , ve benzeri çalışmalarda inşaat veya çalışmanın olacağı yerlerde olan ağaçlar tabiat bitki dokusu yok oluyor..
Tek kurtarılabilecek olan ağaçlarda maalesef kesiliyor ..
Yeni Teknoloji ile ağaç sökümü yapan Techizatlı makineler seyyar bir makine ile söküyor tüm kökü ve saçakları kumu topraıı ile kendi bünyesinde kök kısmını presleyip sıkıştırarak hidrolik sistemi sayesinde bir bütün olarak alıp başka bir yere taşıyıp orada tekrar toprağa dikiliyor..
Sanırım böyle bir makıne cihaz Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından alınacakmış ..
Eğer böyle bir çalışma varsa makıne alındıktan sonra taşınıp başka bir yerde tekrar ağaçların toprağa DİKİLME ŞANSI VAR…