Bodrumlu şoförlere çağdaş eğitim

Bu haber 20 Ocak 2015 - 0:15 'de eklendi ve 571 kez görüntülendi.

bodrumlusoforleregitimBodrum’da gerçekleştirilen ve Türkiye de ilk defa Çağdaş Holding Beton Mikser ve Pompa şoförlerine verilen “Ekonomik ve Güvenli Sürüş Teknikleri” Eğitimi’nin birincisi yapıldı.
Haber Merkezi
Bodrum’da gerçekleştirilen ve Türkiye de ilk defa Çağdaş Holding Beton Mikser ve Pompa şoförlerine verilen “Ekonomik ve Güvenli Sürüş Teknikleri” Eğitimi’nin birincisi yapıldı.
Eğitim Uzmanı Ali Kemal Kurnaz tarafından “Ekonomik ve Güvenli Sürüş Teknikleri” ile Castrol firmasından Ertuğrul Yüztaş’tan “Araçlarda Yağ Kullanımı” konulu eğitim Çağdaş Beton tesislerinde şoförlere anlatıldı. Castrol firmasının özel müşterilerine verdiği eğitimin, Türkiye de ilk defa Çağdaş Holding Beton Mikser ve Pompa şoförlerine verildiğine değinen firma sorumlusu Ertuğrul Yüztaş; “Eğitimde genel olarak yapılan değerlendirme sonucunda şoförler kafasına takılan soruları Ali Kemal hocaya ve bana ilettiler. Katılımcı bir eğitim gerçekleşti, Eksiklerimiz nelerdir soruları çözümlendi ve Çağdaş Beton Şoförlerinin bu çalışmadan verimli ayrılması sağlandı. 3 saat süren eğitimin amacı akaryakıt tüketiminde nasıl tasarruf sağlanır ve yağ kullanımında bilinçlendirme yönündeydi. Bu kapsamda Türkiye’de ilk kez verilen bu eğitimde bize yardımcı olan Beton Genel müdürüne ve çalışanlarına teşekkür ederiz” dedi.
Üç saat süren eğitimde sürüşü etkileyen çevresel, psikolojik ve mekanik faktörler ele alındı. Kaygan ve buzlu yolda sürüş güvenliği, aktif ve pasif güvenlik gereçleri, direksiyon ve doğru kullanımı, en çabuk yavaşlama yöntemi, doğru takip mesafesi, değişik hava şartlarında dikkat edilecek hususlar anlatıldı. Ayrıca motorlu taşıtların kayma sebepleri, kontrolü, virajlı yollarda ve kavşaklardaki hareket tarzı gibi konularda da bilgi verildi. Sürücü ve sürüş stresi yönetimi, trafik ve çevre güvenliği, yakıt maliyetinin düşürülmesi, arıza bakım ve onarım giderlerinin düşürülmesi gibi konular da görüntülü bir sunumla Ali Kemal Kurnaz ve Ertuğrul Yüztaş tarafından dinleyenlere anlatıldı. Düzenlenen eğitime Beton çalışanları yanı sıra Santral genel müdürü, mühendisler ve laboratuvarda görevli personel de katıldılar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.