Bodrumlu şoförler uygulamalara tepkili « Hamle Gazetesi

Bodrumlu şoförler uygulamalara tepkili

Bu haber 14 Ocak 2015 - 0:16 'de eklendi ve 639 kez görüntülendi.

pirireisBodrum Şoförler Odası Başkanı Hasan Kablı, şoför esnafının hakkını kimseye yedirmeyeceklerini açıkladı.
Haber Merkezi
Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’nın Bodrum şehir içi hatların düzenlemesinde Bodrum Şoförler Odası’nı muhatap almaması odanın tepkisini çekti. Oda Başkanı Hasan Kablı, CHP üyeliğinden istifayı gündeme getirirken, Ulaşım Daire Başkanına seslenerek “Burası askeriye değil, Bodrum” dedi. Bodrum İlçesinde 2 bini aşkın hat ve hak sahibi üyesi bulunan Bodrum Şoförler Odası Başkanı Kablı, durumun düzeltilmemesi durumunda hesabın sandıkta sorulacağını belirtti.
Muğla Büyükşehir Belediyesinin kendilerine ‘fiyatların yüksekliği, araç sayısının yetmemesi’ gibi uyarıda bulunmadığını ileri süren Kablı, “Şoförler odası olarak her türlü adımı attık. Fiyatları indirilelim dedik, sefer sayısını uzatalım dedik. Bu konuda tüm minibüs kooperatif başkanlarımız ile görüştük ve yazılı rapor hazırladık. Odamız üyesi tüm minibüs kooperatiflerine bağlı araçlarımızın garaj giriş-çıkış parası ödemesine rağmen, ÖTV’li mazot almamıza ve gelirimizin yüzde 30’unu vergi olarak devletimize vermemize rağmen dedik ki, minibüslerimize Muğla Büyükşehir Belediye denetiminde yazalım ve örnek olarak Turgutreis-Bodrum 5 TL olan ücreti 4 TL’ye indirelim. Ama tüm bu iyi niyetimize rağmen Muğla Büyükşehir bizi muhatap görmüyor” dedi.
Odalarının 2 bin üyesi olduğuna dikkati çeken Kablı, “Bunu 4 ile çarptığınızda 8 bin kişi ekmek yiyor bu sektörden. Biz şoför esnafının haklarını korumak için bu göreve seçildik ve şoför esnafının haklarını da kimseye yedirmeyiz. Ulaşımda araç kalitemiz yeniledik turizme yakışır son model araçlar ile çalışıyoruz. Muğla Büyükşehir bizi ciddiyete almıyor 13 İlçe içinde Milas ve Dalaman bize ayak uyduruyor. Muğla Büyükşehir’e dilekçe verdik dilekçenin hepsi bizde mevcut tüm belde başkanlarımızın yazılı imza aldım fiyatı geriye çekelim dedim. Ama maalesef bizi kale alan yok ve karşımızda muhatap bulamıyoruz. Belediye arabalarının kalkmasını istemiyoruz” dedi.
CHP’den istifa ederim
Bodrum Şoförler Ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Hasan Kablı, bu tür uygulamalar devam ettiği sürece siyasi tepkilerinin çok ciddi olacağını belirterek konuşmasına şöyle devam etti:
“Üç gün önce CHP Bodrum ilçe başkanına gittim ve kendisine rapor konuyu ilettim. Bodrum Şoförler Odası Başkanı Hasan Kablı olarak ben ve bu sektörde çalışan tüm esnaf arkadaşlarımız ve ailelerinin CHP üyeliğinden istifa edeceğini kendisine bildirdim. CHP İlçe Başkanı bana ayın Ocak ayının 13’üne kadar süre verdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ile görüşeceğini ve bana bilgi vereceğini ifade etti. Bundan sonra istifa mı edeceğiz, yoksa yola devam mı edeceğiz bu bize verilecek cevaba bağlı. 3 ay sonra seçim var, daha sonra Belediye seçimleri. Bunun da cevabını şoför esnafı sandıkta verir.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.