Bodrumlu gençler 7 ayrı kategoride Türkiye Şampiyonu oldu « Hamle Gazetesi

Bodrumlu gençler 7 ayrı kategoride Türkiye Şampiyonu oldu

Bu haber 25 Haziran 2019 - 9:34 'de eklendi ve 521 kez görüntülendi.

Bodrum Dans Kulübü, Modern Dans Bölümü 50 genç sporcusu ile katıldığı Türkiye Şampiyonasından, 7 şampiyonluk derecesi ile döndü.

Metin Karakoç

Bodrum Dans Kulübü, Modern Dans Bölümü 50 genç sporcusu ile katıldığı Türkiye Şampiyonasından, 7 şampiyonluk derecesi ile döndü.

Türkiye Dans Sporları Federasyonu tarafından İstanbul Silence Hotel’de düzenlenen “Modern Dans Türkiye Şampiyonasında” toplam 48 koreografi yarıştı.

Baş Hakemliğini Mimar Sinan Üniversitesi Modern Dans Bölümü eğitmeni Profesör Tuğçe Tuna’nın yürüttüğü ve 7 hakem tarafından değerlendirilen yarışmada, Bodrum Dans Kulübü Modern Dans Bölümü dansçıları, minikler küçük, minikler 1 büyük, minikler 2 büyük, yıldızlar küçük, yıldızlar büyük, gençler üçlü, gençler küçük takımda Türkiye Şampiyonu oldular. 2017 ve 2018 yıllarında da Türkiye Şampiyonu olan genç dansçılar, bu geleneklerini 2019 yılında da devam ettirdiler.

Geçtiğimiz ay “Modern Dans Türk Milli Takımı” olarak Prag’da düzenlenen Avrupa Şampiyonasına da katılan dansçılar, Temmuz ayında verecekleri bir aylık tatilden sonra Aralık ayında Polonya’da düzenlenecek Dünya Şampiyonasına hazırlanacaklar.

Modern Dans Türk Milli Takımı kaptanı ve Bodrum Dans Kulübü Başkanı Fatih Özvezneci; “Yaşları 5-18 arasında değişen 120 genç sporcumuzdan oluşan Modern Dans Bölümümüz rekor üstüne rekor kırarak tüm Türkiye’ye örnek bir bölüm olmaya devam ediyor. Başta bölüm antrenörümüz Alyona Burlakova olmak üzere tüm sporcularımızı ve desteklerini her zaman yanımızda hissettiğimiz sporcu velilerimizi canı gönülden kutluyorum. Haziran ayı içerisinde Prag’da katıldığımız Avrupa Şampiyonasından sonra modern dans bölümümüzde radikal kararlar alarak bu branşta dünya dereceleri almak için okulumuzdaki eğitim sistemimizi yeniledik. Bu yıldan itibaren 5-7 yaş haricindeki diğer yaşlardan yeni öğrenci almayacağız. Çocukları bu yaşlardan itibaren yetiştirmeye başlayacağız ve üniversite yıllarına kadar milli sporcu olarak mezun edeceğiz. Bu sayede hem üniversitede ve hem de gelecek yılardaki hayat mücadelelerinde büyük bir devlet desteği sağlamış olacağız. Ayrıca Milli Takım hazırlık sınıfına girmeye hak kazanan dansçılarımızın aylık çalışma saatlerini de 16 saatten 32 saate çıkaracağız. Şimdide son olarak Dünya Şampiyonasına hazırlıyoruz. Dünya Şampiyonası bizim ilk kez katılacağımız bir yarışma. Bu yarışma öncesinde önümüzde sadece 4 ay gibi kısa bir süre var. Bölüm antrenörümüz Alyona Burlakova Modern Dansta ülkemizdeki en değerli eğitmenler arasında yer alıyor. Eğitmenimize ve tüm sporcularımıza güveniyor, Modern Dans bölümümüzün başarılarının artarak devam edeceğine gönülden inanıyoruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.