Bodrum’dan Kos’a iadeyi ziyaret « Hamle Gazetesi

Bodrum’dan Kos’a iadeyi ziyaret

Bu haber 18 Haziran 2016 - 1:14 'de eklendi ve 554 kez görüntülendi.

BODRUM’DAN KOS’A İADEYİ ZİYARET BAŞKAN KOCADON, KOS BELEDİYE BAŞKANI’NI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ KOS'TA BAŞKANLARA BÜYÜK İLGİBodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, beraberindeki heyet ile birlikte önceki gün, Kos Belediye Başkanı George Kyritsis’e iadeyi ziyarette bulundu. Babası İstanköy (Kos) doğumlu olan Başkan Kocadon’u, Kos halkı da büyük bir sevgi ve ilgiyle karşıladı.
Bodrum ve Yunanistan’ın Kos adası arasında kültür-sanat, turizm ve ticaret konularında yapılması planlanan ortak çalışmalar için geçtiğimiz hafta Bodrum’a gelen Kos Belediye Başkanı George Kyritsis’i iadeyi ziyaret için Bodrum’dan bir heyet, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ile birlikte Kos’agitti. Kaya Güneri Plus isimli Bodrum guleti ile Kos limanına inen heyeti önce Kos (İstanköy) Müslümanları Kültür, Dayanışma ve Kardeşlik Derneği Başkanı Kadri Memiş karşıladı. Memiş, Mehmet ve Mahmut Kocadon kardeşlere çiçek vererek, “Baba toprağınıza hoş geldiniz.Sizi tekrar görmekten mutluluk duyduk.” dedi.
Başkan Kocadon ve beraberindekiler daha sonra Kos Belediyesi’ne geçti. KosBelediye Başkanı George Kyritsis’in makam odasında gerçekleşen ziyarette Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Altındağ, BODTO üyeleri, BOYTAV üyeleri, seyahat acentesi temsilcileri, otel işletmecileri ve turizmciler eşlik etti. Yapılan Görüşmeye Kos heyetinden de; Kos Turizmden Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı IliasSifakis, Kos Liman Başkanı SevastianosMaragos, Kos Belediye Başkan Yardımcısı EfterpiPapachristou, Kos Belediye Başkan Yardımcısı AntonisKritikos, Kos Belediyesi Meclis Başkanı NikolaosMilonas, Kos Belediyesi Genel Sekreteri NikolaosManousis ile Kos Ticaret Odası Başkanı StefanosGializis katıldı.
Kendisini ziyarete gelen misafirlerini Türkçe ‘hoş geldiniz’ diyerek karşılayan Başkan Kyritsis, “Bodrum Belediye Başkanı, belediye başkan yardımcısı ve Bodrum Ticaret Odası Başkanı ile diğer Türk iş adamlarını Kos’ta görmekten mutluluk duydum ve hepinize tekrar hoş geldiniz diyorum. İki yakada birbirine benzer sosyal yaşam ve kültürler var. Belediye Başkanı ve Ticaret Odası Başkanı’nın da aileleri Kos doğumlu. Birbirimize çok yakınız. Kos ve Bodrum olarak ortak çalışmalar yapmak için Kos Belediyesince kuracağımız bir ekiple ikili ilişkilerimizi sıklaştırarak karşılıklı anlaşmalara da imza atacağız. Her iki tarafın yapacağı görüşmeler sonrası varılacak anlaşmalar kağıda dökülerek karşılıklı imzaların atılmasının ardından basın kanallarıyla da halkımıza duyurulacak. Hem ekonomi ve ticari konularda hem kültür ve sanat konularında ortaklaşa birçok etkinliği çok güzel bir şekilde başaracağımıza gönülden inanıyorum. Ben ve ekibim, sizleri aramızda görmekten son derece mutlu olduğumuzu tekrar belirterek sizleri her zaman şehrimize bekleriz. Kos adasını eviniz gibi hissedebilirsiniz çünkü biz sizleri çok seviyoruz.” dedi.
Kos doğumlu bir babanın evlatları olarak ağabeyi Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon ile Kos’ta bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirten Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise konuşmasında şunları söyledi:
“Bu sıcak ve içtenlikle karşılamasından dolayı Kos Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Ayrıca babamın doğup büyüdüğü topraklarda bulunmak beni ayrıca memnun ediyor. Şu anda Kos doğumlu bir babanın Bodrum Belediye Başkanı olan oğlu olarak Kos adasında bulunuyorum ve Bodrum Ticaret Odası Başkanı ağabeyim Mahmut Kocadon da aynı şekilde burada. Biz bu güzel barış denizinin kara tarafını Bodrum, ada tarafını da Kos olarak düşünüyoruz. Bugün burada atılacak olan iyi niyet adımlarının her iki tarafın halkına çok olumlu ve güzel mesajlar vereceğine inanıyorum. Son iki yıldır Bodrum ve Kos, gerek mülteci gerek turizm konularında bir takım sıkıntılar yaşamakta. Dolayısıyla birlikte hareket ederek halklarımızın ekonomik güçlerini yükseltmek bizi daha da mutlu edecek. Kos belediye başkanım ve ben, atacağımız bu güzel adımlarla tüm bu kötü şartları zorlayarak, iyi niyetle birlikte hareket ederek olumsuzlukları en aza indireceğimize, çok güzel şeyler yapacağımıza gönülden inanıyorum” dedi. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.