Bodrum’da yaşayan yabancı vatandaşlar dernekleşti

Bu haber 17 Nisan 2015 - 0:48 'de eklendi ve 919 kez görüntülendi.

bodrummmmmmmMuğla’nın Bodrum ilçesinde Yerleşik Yabancılar Yardımlaşma Derneği’nin başkanı Nedret Tatlıcı, dernek yönetim kurulu ve üyeler ile birlikte Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u ziyaret ederek derneğin çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Haber Merkezi
Bodrum’da kurulan Yerleşik Yabancılar Yardımlaşma Derneği’nin yönetim kurulu üyeleri, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ile Bodrum Belediyesi Başkanlık Makamında bir araya geldi. Aydın’ın Didim ilçesinde de bir şubesi bulunan derneğin amacı; bölgede yaşayan yabancıların bölgelerini daha iyi tanımalarını ve birbirleriyle dayanışma içerisinde olmalarını sağlamak.
Yerleşik Yabancılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Nedret Tatlıcı, yeni kurdukları dernekleri hakkında bilgi vermek üzere derneğin başkan yardımcısı Serdar Düzalan, yönetim kurulu ve dernek üyeleri ile birlikte Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u makamında ziyaret etti. istanbul evden eve nakliyat Dernek ile ilgili faaliyetlere yaklaşık 3 ay önce başladıklarını ifade eden Başkan Tatlıcı, “Bu üç aylık süreçte de yaklaşık 265 tane üyemiz oldu ama tabi biz çok kısa sürede daha çok büyümek istiyoruz. Didim’de de bir şubemiz var. İyi şeyler yapmak istiyoruz. Üyelerimizi bilgilendirici bülten gibi de çeşitli çalışmalar hazırlayacağız. Özellikle de Bodrum Yarımadası’nda gayrimenkul alan yabancılarda büyük sıkıntılar yaşıyoruz. Biz işte bunun da önüne geçmek için onlara destek vermek adına bu grubu oluşturduk. Sizlere de kendimizi tanıtmak ve varlığımızı bilmenizi istedik.” dedi.
Serdar Düzalan ise bir yerde yabancı vatandaş olmanın, oranın yerel dilini konuşamıyor olmanın çok büyük bir sorun ortaya çıkardığına işaret ederek; “Artık bizler de bu sorunlardan yola çıkarak Başkanımız Nedret Tatlıcı’nın sözünü ettiği bu ve benzer sorunları çözmek için yabancı arkadaşlarımızı bir araya getirdik. Örneğin bir yabancı; gecenin 12’sinde dışarıda sel olursa kimi arayacağını veya herhangi bir sorunla karşılaştığında -örneğin; trafik kazası gibi- kimden yardım isteyeceğini bilsin ya da Ev depolama bunu daha önce yaşamış arkadaşı varsa onun tecrübelerinden yararlansın. Evinde yaptıracağı tamirat – tadilat gibi konularda kimden yardım alabileceğini ve daha önce yaptırmış olanlar varsa da onlardan bilgi alabilsin, onlarla iletişim kurabilsin. Derneğimizin amacı kısacası dayanışmayı sağlamaktır” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Ali Demir 23 Kasım 2016 / 16:11

Cok güzel bir düsünce. Ben kendim almanyadan geldim. 3 senedir bodrumda calisiyorum. ne yazikki cok yabancilarla karsilastim, bu konuda sıkıntıları olan.