Bodrum’da yangın büyüyor

Bu haber 29 Mayıs 2013 - 21:13 'de eklendi ve 903 kez görüntülendi.

bodrumyangin1231654312Bodrum’da 3 ayrı noktada çıkan yangınlar, şiddetli rüzgarın da etkisiyle hızla büyümeye devam ediyor.
Haber Merkezi
Bodrum’da 3 ayrı noktada çıkan yangınlar, şiddetli rüzgarın da etkisiyle hızla büyümeye devam ediyor. Sabah saatlerinde başlayan yangınlar, Akyarlar, Kadıkalaesi ve Yalıkavak’da fırtınanın etkisi ile şiddetlenerek devam ediyor. Yerleşim bölgelerine 20 metre yakına kadar ulaşan yangına saatteki hızı 80 km olan rüzgarın etkisi ile havadan uçak ve helikopterlerle müdahale yapılamıyor. Gümüşlük’e doğru hızla ilerleyen yangına, İtfaiye ekipleri karadan yaptığı müdahalelerle kontrol altına almaya çalışıyor. İtfaiye ekipleri dağın engebeli olması nedeni ile yamaç bölgelerine müdahale etmekte güçlük çekiyor.
YALIKAVAK DA YANIYOR
Yalıkavak Gökçebel ve değirmenler mevkiinde de çıkan yangınlara müdahale ediliyor. Fırtına nedeni ile büyüme tehlikesi olan yangınlar kontrol altına alınmaya çalışılıyor.
Akyarlar mevkiinde kontrol altına alınan yangın sonrası soğutma çalışmaları devam ediyor. Bodrum belde belediyelerinde bulunan bütün itfaiye ekipleri yangınları söndürmedik için seferber olurken belde belediye başkanları da yangın çıkan bölgelerde gelişmeleri takip ediyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.