Bodrum’da velilerin müdür isyanı

Bu haber 15 Eylül 2014 - 21:13 'de eklendi ve 1.206 kez görüntülendi.

veliBodrum’da velilerin müdür isyanı

Bodrum Bitez’de okul müdürlük görevinden alınan Devrim Karakuş’a veliler sahip çıktı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl ilk kez uygulamaya konulan “Eğitim kurumları yönetici değerlendirme sistemi” uygulamasında düşük puan aldığı gerekçesiyle müdürlük görevinden alınan Bitez Gülümser – Mehmet Danacı Ortaokulu Müdürü Devrim Karakuş için okul aile birliği üyeleri ve velilerden oluşan bir grup görevden almaya tepki göstererek basın açıklaması yaptı.

Haber Merkezi

Bitez Gülümser – Mehmet Danacı Ortaokulu önünde düzenlenen basın açıklamasında grup adına açıklama yapan okul aile birliği üyelerinden Ülkü İçalan, Bitez Gülümser Mehmet Danacı Ortaokulu Okul Aile Birliği üyeleri, okul spor kulübü yönetimi ve Bitez Sivil Toplum kuruluşları olarak biraraya geldiklerini söyledi.

Bitez’de 2011 yılı Ekim ayından bu yana görev yapan okul müdürleri Devrim Karakuş’un düşük puan verilerek görevden alınmasına tepki gösterdiklerini belirten Ülkü İçalan, “Bugün burada toplanan belde halkı ve veliler olarak okul müdürümüz Devrim Karakuş’un okulumuza geldiği günden bu yana öğrenci ve velilere sosyal ekonomik düzeyleri inanç ve kültür ayrımı gözetmeden liderlik yaptığını, bizlerden gelen önerileri ön yargılı olmadan yönlendirdiğini ve bunları bilimsel yaklaşımla ele aldığını, farklı millet ve inançlardan öğrenci ve velilerin bulunduğu okulumuzda ortak dilimiz bahar etkinlikleriyle sağladığı ortak uyum anne baba meclisi, okul aile birliği toplantıları, sınıf veli toplantılarına katılarak bizleri okul sürecine dahil ettiğini, çocuklarımıza yaklaşımının şefkat ve rehberlik ile olduğunu okul yönetimine ulaşılabilir hale getirdiğini okulumuzun vizyon kazanması için yapılan bilim adamları sanatçılar ve yöneticilerin katıldıkları panel ve konferanslar düzenlediğini hepimiz biliyoruz. Bunlara ilaveten ilçemiz ve gerekse diğer ilçelerdeki okulların 4+4+4 eğitim sistemine geçişte yaşadığı sorunları, okulumuzda yaşamadık. Bu süreçte gerek normal eğitime dönük, gerekse bizlerle liderlik yaparak okulumuzun çıkarlarını korumak adına makam gözetmeksizin engel olan herkesle okul müdürümüzle omuz omuza vererek mücadele ettik ve kazandık” dedi.

Devrim Karakuş’un yurt dışı ziyaretlerinin de olduğuna işaret eden İçalan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Yurt dışını gezerek oradaki eğitim sisteminden örnekler aldığını ve bizim okulumuzda da uyguladığını biliyoruz. Bunların bize yansıması ise şunlardır. 3 yılda 5 konser, performans uygulamaları, sporda; voleybol, hentbol, yüzme, yelken karate ve halk oyunları alanlarında şampiyonluklar. Geleneksel hale gelen bilimsel icatlar ve projeler yarışması TÜBİTAK bilim sınavına katılan tek ortaokul unvanı gibi birçok projeler”

Kendilerine göre okul müdürünün puanının tam olduğunu kaydeden İçalan, “Bize göre okul müdürümüzün puanı tamdır. Bu okul öğrencisiyle, velisiyle, yöre halkıyla öğretmenleriyle ve saydıklarımızı temsil eden Okul Müdürümüz Devrim Karakuş ile bir bütündür ve ayrılmamalıdır” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.