Bodrum’da Mehmet Kocadon sevgisi

Bu haber 13 Nisan 2014 - 19:20 'de eklendi ve 880 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin KOCABIYIK

Bodrum’un CHP’li Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a her gün ilginin daha fazla olduğu görülüyor. Çok sayıda vatandaşında bildiği gibi Başkan Kocadon DP’den CHP’ye geçerken ilçede bir hayli hareketlilik olmuştu. CHP’nin çok sayıda kurmayları Mehmet Kocadon’ un Belediye Başkan Aday Adayı olmasını kesinlikle istemişlerdi. Ama kısa bir sürede bu çalkantılı dönem hemen Sayın Kocadon’un lehine çevrildi. Bodrum CHP’sinde birlik ve beraberlik sağlanmış oldu. Ve 30 Mart’ta seçime gidildi. CHP Adayı Mehmet Kocadon’un Ak Parti ve MHP adayları ile kıyasıya çekişeceği söylenirken her şey CHP Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon’un lehine dönüşüverdi. Yapılan yerel seçimde Bodrum’da bomba patladı. CHP Adayı Mehmet Kocadon, 44 bin 500 oy alıp Belediye Başkanlığı koltuğuna oturduğu gibi 19 Belediye Meclis Üyeliği ve 3 Kontenjan Meclis Üyeliği de kazandı.

MHP adayı ise 33 bin oy alıp 13 Meclis Üyesi çıkarmış oldu. AKP adayının almış olduğu oy ise 7 binlerde kaldı. Ve hiç Belediye Meclis Üyesi çıkaramadı. Bodrum CHP’sinde ise Belediye Başkanlığını kazanmanın zaferleri sürerken eski CHP muhalifleri de bu mutluluğun içindelermiş. Bodrum ilçesinin birçok yerinde CHP’nin eğlenceli grupları sazlı sözlü bir araya gelip mutluluklarını perçinleştiriyorlarmış.

Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’da partililerini mutlu etmek için her fırsatta partililerinin yanında bulunuyormuş. CHP’liler Kocadon’un Belediye Başkanı olmalarının mutluluğunun yanı sıra Belediye Meclis Üyeleri’nin de MHP’den 9 tane fazla olması yapılan meclis toplantılarında sıkıntı çekilmemesi açısından mutlu olduklarını vurguluyorlar. Tabi böylelikle Bodrum’un simgesi haline gelen Başkan Kocadon rahat bir Belediye Başkanlığı yapmış olacak.

Bodrum MHP’si ise bu ilçede mutlaka seçimin alınacağını dile getirmişlerdi. Ancak istedikleri oyu alamayınca hala şok içinde olduklarını dile getiriyorlarmış. AKP ise bir varlık gösterememiş. 3 parti arasında hayal kırıklığına uğrayan parti olmuş. Gazetemize açıklama yapan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, “Halkımın partime ve şahsıma gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Bundan sonra işimiz Bodrum İlçemizin daha güzelleşmesi olacaktır” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.