Bodrum’da hüzünlü gala

Bu haber 30 Eylül 2013 - 9:33 'de eklendi ve 674 kez görüntülendi.

bodrumdahuzunyugala13216461854321312Bodrum ilçesinde bu yıl üçüncüsü düzenlenen Türk Filmleri Haftası ünlü isimlerin katılımıyla sona erdi.
Haber Merkezi
Türk Filmleri Haftası’nın son günü Çakallarla Dans 2 filmi sinemaseverlerle buluştu. Film gösterisinin ardından Trafo kafede düzenlenen gala gecesiyle Türk Filmleri Haftası sona erdi. Bodrum’da düzenlenen organizasyonda sinemaseverler ücretsiz 18 yerli film izledi. Yönetmenleri ve oyuncuları ile film seyretme fırsatı bulan sinemaseverler merak ettikleri, eleştirdikleri soruları yönetmenlere sorma fırsatı buldu. 5 gün süren organizasyonun son gününde Çakallarla Dans2 filmi cinemarine sinemalarından ücretsiz gösterildi. 11 yönetmen ve çok sayıda sinema oyuncusunun katıldığı Türk Filmleri Haftası’nın gala gecesine Yönetmen Murat Şeker ve Çakallarla Dans2 oyuncuları sinemaseverlerle söyleşi yaptı. Yeşilçam oyuncularının da bulunduğu gecede önce wos wos arabalar ile Bodrum turu atan oyuncular vatandaşlara şeker dağıttı. Kortej şeklinde galaya gelen oyuncular kırmızı halıda yürüyerek mekana geçiş yaptı. Gala gecesine katılan Yeşilçam’ın unutulmaz isimlerinden Selda Alkor, Nuri Alço, Mahmut Hekimoğlu, Salih Güney ve Bulut Aras’a emek ödülü verildi. Yeşilçam oyuncuları ise böyle bir ödül aldıklarından dolayı memnuniyetlerini dile getirdi. Çakallarla Dans 2’nin yönetmeni Murat Şeker ve filmin oyuncularından Doğa Rutkay’la, Hakan Bilgin’e teşekkür plaketi takdim edildi.
GALA’DA SESSİZLİK
Gecenin ilerleyen saatlerinde ise hayatını kaybeden ünlü oyuncu Tuncer Kurtiz ve yazar Turgut Özakman unutulmadı. Hazırlanan slayt gösterisiyle Kurtiz ve Özakman ayakta alkışlanarak anıldı. Bu arada görsel müzikler ve şovların yer alacağı galada Tuncer Kurtiz’in ve Turgut Özakman’ın ölümleri nedeni ile sesiz ve sakin bir şekilde yapıldı. Birçok gösteri usta oyuncu Kurtiz’in nedeni ile iptal edildi. Galanın hüzünlü geçmesi ise dikkatlerden kaçmadı. Sade bir şekilde ödül verilen ve kısık sesle müzik çalınan gecede sinema oyuncularının hüzünlü halleri dikkatlerden kaçmadı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.