Bodrum’da ‘Engelsiz Plaj’ projesi

Bu haber 14 Nisan 2015 - 19:07 'de eklendi ve 610 kez görüntülendi.

bodrumdaengelliler561665651Bodrum’un dünyaca ünlü sahillerinden biri olan Bitez’de, Bodrum Sağlık Vakfı, JCI Bodrum Şubesi’nin katkıları ve Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle toplumun dezavantajlı gruplarının başında gelen engelli bireyler için yeni bir proje hayat geçiyor.

Haber Merkezi

Bodrum’un dünyaca ünlü sahillerinden biri olan Bitez’de, Bodrum Sağlık Vakfı, JCI Bodrum Şubesi’nin katkıları ve Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle toplumun dezavantajlı gruplarının başında gelen engelli bireyler için yeni bir proje hayat geçiyor.

Bitez sahilinde, kamuya terki yapılmış park alanında, geçmişte engelli bireylerin faydalanması için Bitez Belediyesi tarafından yaptırılan sosyal tesis, Bodrum Sağlık Vakfı’nın başvurusu üzerine Bodrum Belediyesi tarafından var olan binanın iyileştirilmesi ve korunması şartı ile Bodrum Sağlık Vakfı’nın kullanımına verildi.
Engelli bireylerin kullanımına uygun, AB standartlarında cihaz ve ekipman ile donatılacak şekilde, yeni baştan düzenlenecek olan “Engelsiz Plaj” projesinde JCI Bodrum Şubesi (Genç Liderler ve Girişimciler Derneği) proje ortağı olarak Bodrum Sağlık Vakfı ile birlikte hareket edecek.
Bodrum Sağlık Vakfı’nın “Engelli Bireylerin topluma entegrasyonu ve diğer bireylerle eşitlenmesi misyonu” doğrultusunda, kıyı bölgelerinde yaşayan, ancak koşulsuzluklar nedeni ile denizden yararlanamayan engelli bireyler için hızla hayata geçirilmesi planlanan “Engelsiz Plaj” projesi, bölgede önemli bir ihtiyaca cevap verecek. Bitez sahilinde uygulamaya koyulacak projenin maliyetinin ise yaklaşık 200 bin Türk Lirası olduğu belirtildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.