Bodrumda ‘Dış Paydaş Çalıştayı’ yapıldı

Bu haber 21 Temmuz 2014 - 0:39 'de eklendi ve 527 kez görüntülendi.

bodrumdispaydasBodrum Belediyesi tarafından düzenlenen “Bodrum Belediyesi Stratejik Planlama Çalışmaları” kapsamında Bodrum’daki sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşların katılımıyla “Dış Paydaş Çalıştayı” düzenlendi. Katılımcılar fikirleriyle, Bodrum’un geleceğine yön verecek çalışmalara destek oldu.

Haber Merkezi

Bodrum Belediyesi Stratejik Planlama Dış Çalıştayı, Bodrum Trafo’da düzenlendi. Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Altındağ, Bodrum Belediye Meclisi Üyeleri, Bodrum Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyeleri ile çeşitli sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşların katıldığı Bodrum Belediyesi Stratejik Planlama Dış Paydaş Çalıştayında Bodrum’un geleceğini belirleyecek stratejik planlama çalışmaları ve projeler ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.
Bodrum Belediyesi tarafından Bodrum Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü’nde Belediye Meclisi Üyeleri ile Birim Müdürlerine yönelik düzenlenen İç Paydaş Çalıştayı sonrasında Dış Paydaş Çalıştayı düzenlendi. Bodrum’un geleceğini belirleyecek stratejik plan ve projelerde vatandaşların da söz sahibi olmasını sağlamak için gerçekleştirilen çalıştayın amacının; herkese örnek, katılımcı bir planlama çalışması hazırlanması olduğu ifade edildi.
Bodrum Belediyesi Stratejik Planlama Dış Paydaş Çalıştayı’nın açılında konuşan Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Altındağ, “Bodrum hepimiz için çok değerli. Bu nedenle bugün sizlerle burada bir araya geldik. Dün, iç paydaşlar olarak değerli mesai arkadaşlarımızla bir toplantı yaptık ve çok güzel sonuçlar aldık. Bugün de sizlerle bir çalışma yapacağız ve Bodrum’un gelecekteki misyonu ve vizyonunu nasıl bir hedefle belirleyeceğimizi sizin çok değerli fikirlerinizle çizmiş olacağız. Özellikle bu sıcakta, hiç bir mazeret göstermeksizin Bodrum’a katkıda bulunmak ve bilgi birikimlerinizi aktarabilmek için buraya geldiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum. Bu çalışmanın belediyemiz için, yarımadamız için, Bodrumumuz, geleceğimiz ve evlatlarımız için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Şimdiden güzel sonuçlar çıkacağına eminim” dedi.
Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Üretim Yönetimi ve Pazarlama Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özlem Doğan, katılımcılara öncelikle; stratejinin tanıtımı ve stratejik planın hazırlanması konularında bilgi verdi. Bodrum’un misyonunun ve vizyonunun belirlenerek planlama çalışmalarının buna göre hazırlanması gerektiğinin altını çizen Doğan, “Bunu belirlerken de mutlaka; biz neredeyiz, biz neyiz, nereye gitmek istiyoruz, gitmek istediğimiz yere nasıl, hangi stratejileri uygulayarak gidebiliriz ve bunu nasıl koruruz? gibi soruların cevaplarını vermemiz gerekli” diye konuştu.
Doğan, daha sonra katılımcılara çeşitli sorular yönelterek, onların da stratejik planlama çalışmalarına katılımını sağladı. “Elinizde tam yetki olsa sektörünüzü kalkındırmak için proje bazında neler yapardınız?” şeklindeki soruya katılımcılar, farklı bakış açılarını yansıtarak cevap verdi.
Yaklaşık 2 saat süren çalıştayda katılımcılara, Bodrum Belediyesi Stratejik Planlama Görüş Formu başlıklı bir anket dağıtılarak, katılımcılardan formda yer alan Bodrum’un geleceğine yön verecek sorulara yanıt verilmesi istendi. Anketin Bodrum’un gelişimi ve kalkınması için yapılacak stratejik planlama çalışmalarında bir veri olarak değerlendirileceği belirtilirken anketin amacının ise gelecekte Bodrum’un hangi noktada olacağını kararlaştırmak olduğu ifade edildi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.