Bodrum’da balık avlama heyecanı

Bu haber 31 Ekim 2015 - 0:29 'de eklendi ve 599 kez görüntülendi.

BODRUM’DA BALIK  AVLAMA HEYECANIBodrum Marine Group ve Mercury Sport’un ana sponsorluğunda, Milta Bodrum Marina ve Marina Yacht Club Bodrum’un katkılarıyla gerçekleşen Bodrum Açık Deniz Sportif Balıkçılık Turnuvası bu yıl yedinci kez düzenleniyor. Her yıl büyük bir heyecan ve çekişme yaşanan yarışmada bu yılda yarışmacılar Gökova`nın muhteşem güzelliği içinde mücadele ediyorlar.
Yarışmaya Türkiye`nin yanı sıra Yunanistan’ın Kos ve Atina bölgelerinden, Kazakistan ve Tatristan den gelen yarışmacılarda katıldı. Her teknede yarışmacı olarak 5 kişi bulunuyor. İlk gün yarışlarında Poca pocu adlı teknede Alp Kirşan ve ekibi 14kilo altı yüz seksen gram ağırlığında gelen bir akya balığı yakalayarak günü önde tamamladılar.
İlk gün Fındık teknesi 13.40 kg ile albakos, Reçete teknesi 5.94 kg ile orkinos balığı yakaladı. Bey adlı teknede yarışa katılan Yunan ekibi 7.36 kg lik sinarit yakaladılar. Ancak Yunan ekibinin yakaladığı balığı kayıt altına alınmasına sırasında iletişim sorunu yaşandığı için yarışma dışı kaldılar.
Yarışmada, geleneksel turizm anlayışına renk katmak, Bodrum Yarımadası ve Gökova Körfezi’nin tarihi ve sosyal zenginliklerinin yanı sıra, doğal güzelliklerine de dikkat çekmek amacılayla, Milta Bodrum Marina ev sahipliğinde gerçekleştiriliyor.
Turnuvada, dereceye girenler, toplam 10 bin dolar değerinde çeşitli ödüllere sahip olacak.
Turnuva sportif amaçlı olup, IGFA (Uluslararası Sportif Balıkçılık Federasyonu) Sportif Balıkçılık Deniz Kuralları ve Bodrum Sportif Balıkçılık Turnuvasına özgün kuralların yanı sıra çevreyi korumak ve sürdürülebilir balıkçılığı sağlamak amacıyla, “Yakala ve Sal” (Catch and Release) ve etik kurallarda ayrıca uygulanıyor. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.