Bodrum’da ana ishale hattı borusu patladı

Bu haber 23 Ekim 2014 - 0:08 'de eklendi ve 789 kez görüntülendi.

bodrumboruuBodrum İlçesi Güvercinlik Mahallesinde DSİ’ye ait içme suyu ana ishale hattına ait boru patladı. Patlama ile ilgili MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, yaşanan olayın üzücü olduğunu MUSKİ olarak gerekli çalışmaları başlattıklarını açıkladı.
Haber Merkezi
Bodrum İlçesi Güvercinlik Mahallesinde DSİ’ye ait içme suyu ana ishale hattına ait boru patladı. Patlama ile ilgili MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, yaşanan olayın üzücü olduğunu MUSKİ olarak gerekli çalışmaları başlattıklarını açıkladı.
MUSKİ ekiplerinin patlamanın nedeni ile ilgili araştırmalara başladığını belirten Ülgen, “Güvercinlik Mahallesinde saat 14:00 sıralarında patlama meydana geldi. Patlama anından itibaren MUSKİ 1. Bölge Şube Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz olay yerinde çalışmalarına başladı. 1 adet kepçe ile kamyon ve Büyükşehir Belediyesine ait arasözlerle patlayan bölge de düzenleme çalışmaları başlatıldı. Aynı zamanda patlayan boru hattının yenilenmesi için ekiplerimiz çalışmalarına başladı. Patlayan bölgedeki hasarın büyük olması nedeniyle çevre mahallelere su veremiyoruz. Patlama nedeniyle bölgede bulunan bir otelde maddi hasar meydana gelmiştir. Ekiplerimiz konuyla ilgili de tutanaklarını tutular. Çalışmalarımızı hızlandırarak vatandaşlarımızın en kısa süre su ihtiyaçlarını gidereceğiz. Ayrıca MUSKİ’nin kuruluşundan itibaren bilinen bu ishale hattı sıkıntısı DSİ 21. Bölge ile paylaşılmış ve ilgili kuruluşlarla istişare yapılmıştır. Yapılan istişareler sonucunda hattın yenileme çalışmaları başlamış bulunmakta ve önümüzdeki aylarda hattın değişimi tamamlanacaktır” dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.