Bodrum’da 25 günlük su kesintisi yaşanacak

Bu haber 15 Ocak 2015 - 0:25 'de eklendi ve 699 kez görüntülendi.

bodrumsuBodrum Yarımadasının içme suyu ihtiyacını karşılayan Geyik Barajı’ndan bölgeye gelen isale hattında, DSİ tarafından yapılacak bakım ve onarım çalışması nedeniyle 24 Ocak’tan itibaren su kesintisi yapılacağı açıklandı.

Haber Merkezi

Bodrum Yarımadasının içme suyu ihtiyacını karşılayan Geyik Barajı’ndan bölgeye gelen isale hattında, DSİ tarafından yapılacak bakım ve onarım çalışması nedeniyle 24 Ocak’tan itibaren su kesintisi yapılacağı açıklandı.

Bakım çalışmasının ardından suyun tüm vatandaşlara ulaşmasının 10 günü bulacağı belirtilirken, toplam kesintinin 25 gün süreceği ifade edildi.
Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “DSİ 21. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılacak olan, Geyik Barajı ve Bodrum yarımadasını besleyen ana isale hattındaki bakım onarım ve imalat çalışmaları nedeniyle, 24 Ocak 2015 tarihinden itibaren 15 gün süreyle su kesintisi yapılması öngörülmektedir. Su kesintisi sona erdikten sonra içme suyu depolarının dolması ve buradan içme suyu hatlarına verilmesi durumu da göz önüne alındığında, suyun tüm vatandaşlarımıza ulaşması 10 günlük bir sürede gerçekleşecek olup, toplamda 25 günlük bir kesinti meydana gelebilecektir. Muğla valimiz başkanlığında bu konuyla ilgili bir toplantı düzenlenmiştir. Toplantı sonucunda konuyla ilgili tüm kurum ve kuruluşların alması gereken tedbirler masaya yatırılmış ve akabinde görev paylaşımları yapılmıştır. Meydana gelecek su kesintisinin her ne kadar MUSKİ Genel Müdürlüğümüz ile doğrudan ilgisi olmasa da MUSKİ Genel Müdürlüğü olarak, vatandaşlarımızın mağduriyetini en aza indirmek için gerekli tüm tedbirler alınacaktır” denildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.