Bodrum’a yeni devlet hastanesi

Bu haber 06 Temmuz 2013 - 11:10 'de eklendi ve 1.099 kez görüntülendi.

bodrumhastanesi1213215416513213Turizmin önemli merkezlerinden Bodrum’da hizmet veren ve fiziki şartları yeterli olmayan Devlet Hastanesi’nin yerine 150 yataklı yeni modren hastane yapılması için, Ak Parti Muğla Milletvekillerinin seçim beyannamesinde yer alan yeni hastane projesinin arazi tahsisi Başbakanlıkça onandı.
Haber Merkezi
Turizmin önemli merkezlerinden Bodrum’da hizmet veren ve fiziki şartları yeterli olmayan Devlet Hastanesi’nin yerine 150 yataklı yeni modren hastane yapılması için, Ak Parti Muğla Milletvekillerinin seçim beyannamesinde yer alan yeni hastane projesinin arazi tahsisi Başbakanlıkça onandı. 150 yataklı modern bir devlet hastanesi, yarımadanın tam ortasında bulunan Konacık beldesinde 50 dönüm arazi üzerinde 27 bin m2 kapalı inşaat olarak yapılacak. Yarımadanın her yerine eşit mesafede bulunan hastane son teknoloji ile donatılacak.
SAĞLIK TURİZMİNE MODEL OLACAK
Konuyla ilgili açıklama yapan Ak Parti Muğla Milletvekilleri Ali Boğa ve Yüksel Özden, yapılacak hastanenin aynı zamanda sağlık turizmi ihtiyaçlarına karşılık vereceğini ve bu konuda bir model teşkil edeceğini ifade ettiler. Arazi tahsisiyle ilgili dosyanın Başbakan tarafından onaylandığını ve yazının Milli Emlak Genel Müdürlüğüne gönderildiğini söyleyen Ak Parti Muğla Milletvekilleri, tturizm kenti Bodrum’un turizm gereklerini tek tek yerine getirmek konusunda çalışmalarına devam ettiklerini ifade ettiler. Turizm yollarıyla ilgili de Kültür Bakanlığından ödeneğin gönderildiğini ve bu yolların bakımının yapılacağını söyleyen Ali Boğa ve Yüksel Özden, bugüne kadar yapılan çalışmaların meyvelerini tek tek vermeye başladığını ifade ettiler.
BODRUM’A YAKIŞMIYORDU
Şu anda hizmet veren Devlet Hastanesinin gerek fiziki şartları ve gerekse yolları nedeniyle bir turizm beldesine yakışmadığını da söyleyen milletvekilleri, gerek Bodrumlular ve gerekse Bodrum’a gelen yerli ve yabancı turistlere modern ortamlarda yeterli sağlık hizmetinin bu şartlarda verilemeyeceğini açıkladılar. 150 yataklı modern bir hastane onayını aldıklarını, ilerde gerekirse inşaat alanı itibariyle yatak kapasitesinin 150 yataktan 250 yatağa çıkarılabileceğini de sözlerine eklediler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Saim Öztürk 06 Temmuz 2013 / 22:22

Seçim yaklaştı,AKP milletvekilleri meydana çıktı.Verilen sözler yerine gelseydi,Muğla’da doğalgaz çalışmaları başlayacaktı,hastanenin inşaatı başlayacaktı,falandı,filandı.Biz bunları daha çok izleyeceğiz.