Bodrum’a 30 milyon avroluk proje imzalandı

Bu haber 15 Eylül 2013 - 22:46 'de eklendi ve 661 kez görüntülendi.

bodrumimza131353613213165411313Bodrum’da yılan hikayesine dönen katı atık sorununun çözümü için AB destekli projenin protokolü imzalandı.
Haber Merkezi
Bodrum’da yılan hikayesine dönen katı atık sorununun çözümü için AB destekli projenin protokolü imzalandı. Bodrum Ticaret odası (BODTO) konferans salonunda düzenlenen Bodrum için tarihi öneme sahip protokolüm imza törenine Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan, turizmciler, işadamları, CHP yöneticileri, AKP yöneticileri, sivil toplum örgütleri katıldı. Protokol Bodrum Yarımadası Belediyeler Birliği Başkanı Mehmet Kocadon, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta ve AB Komisyonu Türkiye Delegasyonu Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Bölümü Başkan Yardımcısı Finlandiyalı Virme Vimpari tarafından imzalandı.
Katı Atık Yönetimi Projesi İrlanda ve İngiltere Konsorsiyomu Parsons Brinckerhoff P.M Group tarafından hazırlanıyor.
Bodrum Yarımadası Belediyeler Birliği (BOYAB) Başkanı Mehmet Kocadon’un girişimleri ile oluşan bu aşamada projenin üç yılda tamamlanması, maliyetinin 30 milyon avroyu bulması bekleniyor. Projenin yüzde 85’i AB tarafından yüzde 15’i Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından karşılanacak. Protokol imza töreninin ardından bir ağaç kütüğüne protokolün imzalanmasını sembolize eden bir plaket çakıldı. AB Komisyonu Türkiye Delegasyonu Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Bölümü Başkan Yardımcısı Finlandiyalı Virme Vimpari, Türkçe konuşması ile ilgi çekerek alkış aldı.
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, bu günlere gelinene kadar yaşanan süreci anlattı, emeği geçen herkese, yetkililere teşekkür etti.
Yetkililer, Bodrum için ihalenin 2013 yılı sonuna kadar yapılmasını planlıyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.