Bodrum Şoförler Odası’ndan mülteci uyarısı

Bu haber 20 Ağustos 2015 - 18:33 'de eklendi ve 695 kez görüntülendi.

multeciBodrum Şoförler Odası Başkanı Hasan Kablı, son günlerde artan ve özellikle ticari taksiler ile kaçış noktalarına giden mültecilerle ilgili üyelerine uyarılarda bulundu.

Bodrum Şoförler Odası Başkanı Hasan Kablı, son günlerde artan ve özellikle ticari taksiler ile kaçış noktalarına giden mültecilerle ilgili üyelerine uyarılarda bulundu.
Başkan Kablı, Suriyeli mültecileri taşıyan şoför esnafının dikkatli olmasını ve organize işlere karışmamasını belirtti.
Bodrum Şoförler Odası Başkanı Hasan Kablı, son günlerde artan ve özellikle ticari taksiler ile kaçış noktalarına giden mültecilerle ilgili üyelerine uyarılarda bulundu. Başkan Kablı, Suriyeli mültecileri taşıyan şoför esnafının dikkatli olmasını ve organize işlere karışmamasını belirterek; “Suriyeli vatandaşlar Bodrum’a geldiler ve Bodrum’a geldikten sonra bizim taksici, minibüsçü arkadaşlarımızın araçlarına binip, Akyarlar ’a, Turgut Reis’e ve diğer bölgelere gitmekteler. Bizim taksiye binen herkese pasaport, kimlik sorma yetkimiz yok. Suriyeli arkadaşları biliyoruz, onlarda ülkelerini terk edip Bodrum’a kadar gelerek çıkış noktası arıyorlar ama bizimde, şoför esnafının da başını yakmasınlar” dedi.
İki gün önce bazı şoför esnaflarının tutuklandığını dile getiren Kablı, sözlerine şöyle devam etti. “Organize olunmadığı sürece taksi durağına gelen, yolda el kaldırarak alındığı zaman herhangi bir sıkıntı yok. Bende buna istinaden şoför esnafını uyardım. Dedim ki; arkadaşlar yollardan, oradan, buradan, organize olmadan alın diye hem sosyal medyadan, hem de mesaj göndererek uyarıda bulundum ve uyarmaya da devam ediyorum”. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.