Bodrum Sağlık Vakfı’ndan Valiye ziyaret

Bu haber 03 Mayıs 2014 - 10:28 'de eklendi ve 574 kez görüntülendi.

bodrumsaglik651651651565Bodrum Sağlık Vakfı üyeleri Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer’i makamında ziyaret etti.

Haber Merkezi

Bodrum Sağlık Vakfı Başkanı Ahmet Salih Biçer, Yönetim Kurulu Üyeleri İbrahim Akkaya, Can Pulak, Mazhar Vardar ve Vehbi Yazıcı yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi vermek üzere Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette açıklama yapan Vali Güvençer: “Bodrum Sağlık Vakfı çok önemli çalışmalar yapıyor. Engellilerin hem rehabilitasyonu hem de topluma kazandırılması açısından oldukça önemli projeler yürütüyor. Bu vakfın yürüttüğü çalışmalarda emek sarf eden, vakfa ve çocuklara gönül veren, toplumsal sorumluluklarını yerine getiren herkese Muğlalı hemşerilerim adına teşekkür ediyorum. Çalışmalarınızın başarılı bir şekilde devam etmesini diliyorum” diye konuştu.

Vakıf hakkında bilgi veren Başkan Biçer ise, “Bodrum Devlet Hastanesi’nde 1996 yılında hizmet vermeye başlayan vakfımız engelli bireylerin bağımsız olarak yaşamlarını sürdürmelerini sağlamayı, ailelerin ve toplumun her kesiminde engelli farkındalığını arttırmayı amaçlamaktadır. Begonvil Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezimizde bedensel ve zihinsel engelli 165 öğrenciye eğitim ve rehabilitasyon hizmeti vermekteyiz. Engelli bireylerin topluma kazandırılması için eğitim ve fizyoterapi çalışmaları, kaynaştırma öğrencilerine destek eğitimi, aile destek eğitimi, sosyal etkinlikler, seramik atölyesinde el emeği hediyelik ürünlerin üretilmesi gibi çalışmalar yürütüyoruz” ifadelerini kullandı.

Daha sonra vakıf yönetimi Begonvil Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri tarafından yapılan seramik plaketi Vali Güvençer’e hediye etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.