Bodrum Onkoloji merkezi açıldı « Hamle Gazetesi

Bodrum Onkoloji merkezi açıldı

Bu haber 10 Kasım 2015 - 0:48 'de eklendi ve 1.248 kez görüntülendi.

Bodrum Onkoloji merkezi açıldı  (2)Acıbadem Bodrum Onkoloji Merkezi düzenlenen törenle açıldı.
İlkay Yıldız
Acıbadem Bodrum Onkoloji Merkezi düzenlenen törenle açıldı. Açılışa Muğla Valisi Amir Çiçek, İl Jandarma Komutanı Albay Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan, Acıbadem Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Şahin, İl Sağlık Müdürü Cihan Tekin, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, ilçe protokolü ve çok sayıda davetli katıldı.
Acıbadem Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Şahin yaptığı konuşmada “Sağlıkta en aranan ve en donanımlı uzmanları yetiştiriyor ve hastanelerimizde en iyi ve en kaliteli sağlık hizmetini sunuyoruz. Bugün de bu yörenin ihtiyacı olan bir oluşumu hizmete sunmaktan gurur duyuyoruz” dedi.
Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar Acıbadem Onkoloji Merkezlerinde, 18’i profesör olmak üzere toplam 50 uzman hekimle hizmet sunduklarını, 19 adet ileri düzey teknolojik cihazla yılda 60 bin kemoterapi, 100 bin radyoterapi seansı verildiğini söyleyen Aydınlar, “Acıbadem, bugün Türkiye’nin ve Avrupa’nın kanser konusundaki en büyük merkezidir” dedi. Bodrum’da 70 Milyon dolar sağlık yatırımı yaptıklarını belirten Aydınlar Acıbadem’in, tüm branşlarda ve SGK anlaşması ile sadece Bodrum’a değil, tüm bölge insanına, yapılan yurt dışı sigorta anlaşmalarıyla da turistlere kapılarını açtıklarını söyledi.
Sağlık turizmi harekete geçiyor
Bodrum’un Türkiye turizminde çok özel ve önemli bir yer olduğunu Bodrum’da turizmin bir kaç ayla sınırlandırılmasının yanlış olduğunu belirten Muğla Valisi Amir Çiçek “Turizmi 12 aya yayacak tüm çalışmaları gönülden destekliyoruz. Bütün yıl turizmi sağlamanın yolu, ihtiyaç olan tesisleri yapmaktır. Bunlardan biri de sağlık alanında yapılan tesisler. Muğla’nın güzel ilçelerinden biri olan Bodrum’da niçin otellerimiz, lokantalarımız 12 ay çalışmasın? Bunun tek yolu, alternatif turizmi burada gerçekleştirmek. Vizyonumuz da budur. Muğla ve Bodrum olarak sağlık turizminden aldığımız pay bunun gibi tesislerle daha da artacaktır” dedi.
Acıbadem Sağlık Grubu’nu Muğla’daki Sağlık Turizmine yaptıkları katkılardan dolayı kutladığını belirten Vali Çiçek, “Onkoloji merkezinin burada olması, güler yüzlü ve kaliteli sağlık hizmeti verilmesi, en iyi donanımların burada kullanılması, buraya hem tedavi olmak için, hem de bölgeyi gezmek için gelenlerin sayısını artıracak. Gideceği yerde iyi bir sağlık altyapısı olduğunu bilen turist tercihini bu yönde yapacaktır. İşte size sağlık turizmi örneği. Bunu başka yerden ihraç etmemize gerek yok” diye konuştu.
Muğla Valisi Amir Çiçek, Menteşe ilçesinde yapımı devam eden Eğitim ve Araştırma Hastanesinin de önümüzdeki yıl hizmete gireceğini belirterek, “Muğla’da yaşayan vatandaşımızın, Muğla’mıza tatil için gelen turistimizin sağlıkla ilgili bir sorunu kalmaması için devlet ve özel sektör birlikte çalışıyor. 2023’ün güçlü Türkiye’sine ancak hep birlikte çalışarak ulaşabiliriz” dedi.
Programda ayrıca Acıbadem Bodrum Onkoloji Merkezinde tedavi görmeye başlayan Tülay Baransel ile radyoterapi bölümünün ilk hastası Belma Ulusoy tedavi deneyimlerini ve memnuniyetlerini dile getirerek Bodrum’a bu imkânı kazandıranlara teşekkür etti.
Konuşmaların ardından, 5000 m² kapalı alanda PET­CT’den Truebeam Linac’a ileri teknoloji cihazlarla Tıbbi Onkolojiden Radyasyon Onkolojisine, Onkoloji Cerrahisinden Nükleer Tıpa ve Fizik Tedavi Rehabilitasyona kadar kanserin tanı ve tedavisinde Bodrum ve çevresindeki illerle birlikte, yurtdışındaki hastalara da hizmet verecek olan merkezi, Acıbadem Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar katılımcılara gezdirerek bilgi verdi.
Açılışın ardından Akyarlar mahallesine geçen Vali Amir Çiçek ve beraberindeki heyet, Akyarlar H.M. Tınaztepe İlkokulunda incelemelerde bulundu. Burada vatandaşlarla bir süre sohbet eden Vali Çiçek, incelemelerine Akyarlar Jandarma Karakolunda devam etti.
Bodrumdaki incelemelerin ardından yol üzerinde trafik denetimi yapan polisleri ve Milas Trafik Denetleme İstasyon Amirliğini ziyaret eden Vali Çiçek, görevi başındaki polislere görevlerinde başarılar diledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.