Bodrum alevlere yenik düştü

Bu haber 24 Ağustos 2015 - 22:31 'de eklendi ve 625 kez görüntülendi.

bodrummmmMuğla’nın Bodrum İlçesi’nde makilik alanda çıkan yangın sonucunda 10 hektarlık alan kül oldu.

Ortakent Mahallesi’nde bulunan makilik alanda çıkan yangın rüzgarın da etkisi ile Bitez Mahallesi’ne kadar sıçradı. Makilik alanda başlayan yangın yüz yıllık zeytin ağaçlarını ve 60 arı kovanını küle çevirdi. Çok sayıda itfaiye ekibi yangına müdahale ederken yangına havadan da destek verildi.
Kovanları kurtarmaya çalıştı
Alevlerin ortasında arı kovanları kalan bir vatandaş ise kovanları kurtarmak için canla başla yangını söndürmeye çalıştı. Bir anda alevlerin sardığı arı kovanları kül oldu. İçerisinde arılarında bulunduğu 60 kovandan sadece 4 adet kovan kurtarılabildi. İtfaiye ekipleri kovanları kurtarmak için yangına müdahale etti. Yaklaşık 54 arı kovanı yanan vatandaş ise isyan etti.
Mahalleli yardıma koştu
Rüzgarla hızla büyüyen yangın söndürme çalışmalarına Bitez ve Ortakent Mahallesi’ndeki vatandaşlarda katıldı. Yerleşim bölgelerine kadar sıçrayan yangına vatandaşlar çalılarla müdahale etti. Bahçelerinin yanmaması için canla başla yangını söndürmeye çalışan vatandaşlar başarılı olamadı. Yangının çok sayıda zeytin ağacını da küle çevirdiği öğrenildi. Orman işletmeye ait arazözlerinde söndürme çalışmalarına katıldığı yangın kontrol altına alınmaya çalışılıyor. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.