BİZİM RADYO DEDİĞİ KANALDAN

Bu haber 17 Ocak 2013 - 0:00 'de eklendi ve 992 kez görüntülendi.
Hüseyin Nizamoğluhuseyinnizamoglu@hamlegazetesi.com.tr
Nerede Kalmıştık

BİZİM RADYO DEDİĞİ KANALDAN KONUŞAN NAZIM HİKMET İDİ
 
Yıl 1959. Gizli Bizim Radyo olduğunu kendisi söyleyen ve Türk olduğunu da ilave ederek kendisinin Türkiye’den kaçarak Cennete geldiğini söyleyen Nazım Hikmet’tir. Türk ordusunun Amerikan uydusu olduğunu, Türk Milletinin askerin uşağı olduğunu söylerdi. “Bir an evvel Amerikan uşağı olan hükümeti devirin ve bağımsız devleti yeniden kurun. Ülkeyi kurtaracak olanlar sizlersiniz. Eli nasırlılar, emekçiler ve köylüler yürüyün” derdi. Kimdi bu yurdunu parçalara bölmek isteyen? Kimdi bu komünizm afeti hastalığına yakalanan? Bu gün hala bir kısım topluluğun Milli şairi olarak yaş günü kutladıkları Nazım Hikmet’tir. Nazım Hikmet’i 1938 yılında Milleti ve orduyu parçalama suçundan 28 yıl ceza ile hapis eden Merhum İsmet İnönü dönemi idi.
1950 yılında iktidar olan Demokrat Parti, Dünya insan hakları anlaşmasına girmesi sebebiyle fikir suçlularının af edilmesi gerekiyordu. Çıkarılan aftan istifade edenler içinde Nazım Hikmet de vardı. Af edilince Rusya’ya kaçtı ve kendisini yarattı dediği Lenin babasına kavuştu. Orada kendisine tahsis edilen bir radyodan konuşurdu.
DEVLET BAHÇELİ NE YAPMAK İSTİYOR
Sayın Bahçeli, iktidarı tenkit etmek isterken, kendi ideallerini de unutuyor. Milliyetçi bir parti ise Türk solu olan başka parti ile yarış edercesine sağda olan iktidar partisine topa tutmamalı. Elbette eleştirecektir. Ama bu mantıklı olmalı.
Hükümete diyor ki, eğer sen Terörist başı ile irtibat kurarsan, ben de İlker Başbuğ’a giderim. Bu ne demektir. Biz, sayın Bahçeli’nin Ergenekon suçlularını savunduğunu sanıyorduk. Oysa bu tutumu ile onların da Apo kadar suçlu olduğunu kabul ederek diyor ki; Ben de senin inadına paşaları ziyaret edeceğim diyor ve Silivri ceza evine gidiyor.
Partisinin bir milletvekili olan ve 18 yıl ceza alan Engin Alan paşayı da ziyaret ediyor. Edebilir tabi ki ama, sayın Bahçeli sorumluluk taşıyan ve aynı zamanda, Türk soluna karşı bilenmiş bir kitle var. Bu kitle size elbette hesap soracaktır. İlker Paşa değil mi yer altından çıkarılan top namlusunu boru diyen, İhtilal belgesini kağıt parçası diyen ve gazetecileri azarlayan!!
Engin Paşa’nın görevi sırasında dine yatkın olan memurlara ve öğretmenleri fişlediği yazıldı. Tabi ki ceza aldığı suçu bu değil. Ama Milliyetçi bir partinin sempatizanı ise, ne işi varmış devleti ve rejimi yıkmak için örgütlenenlerin arasında! tesadüfen oradaydı deseniz de artık geçerli değil. Çünkü değişmesi gereken Anayasa referandumun da oyunuz hayır idi. Aynen 1961 anayasasının Millet Partisinin  iştiraki ile çıktığı gibi!!
KURMAY ALBAY AZİZ ERGEN’İN KİTABI KİRLİ ELLERİN İTTİFAKI
Bu kitabı herkes okumalı. Jandarma Kurmay Albay bir çok teşekkür, başarı belgesi verilmiş tam Türk oğlu Türk.. Ülkede müthiş bir petrol yolsuzluğu olduğunu tespit etmiştir. Durumu Devlet Güvenlik Mahkemesi savcısına ve basından birkaç güvenilir gazeteci ile hortumlayanların etrafını çember gibi sarmışlar. İlgililer bunu sezince,  Kurmay Albayı, PKK muhitine adeta ölsün diye tayin ediyorlar. Güçlü istihbarat uzmanı olan Albay; bir gece 50 civarında olan teröristlerin aralarında bir Amerikalı albayda var. Etrafını sarmış ve onları çırılçıplak soyuyor ve üst makamlara bildiriyor ve emir bekliyor. Saatler sonra gelen emirle onları serbest bırak diyen kim biliyor musunuz? O günün Kara Kuvvetleri komutanıdır. Albayın akıbeti ne oldu biliyor musunuz? Ertesi gün yurtdışına Kafkas Türk ülkelerine tayin. Okuyun (Kirli ellerin ittifakı)
Kime ne anlatacaksınız; kimin ne olduğunu bilmek istemeyenler suç ortağı durumundadır.
 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.