Bitez’de BİP şenliği « Hamle Gazetesi

Bitez’de BİP şenliği

Bu haber 22 Mayıs 2013 - 18:09 'de eklendi ve 1.004 kez görüntülendi.

bitezdebilimsenligi1313464313Bitez Gülümser Mehmet Danacı Ortaokulu bu sene ikincisi düzenlenen Bilimsel İcatlar ve Projeler (BİP) şenliği yapıldı. Toplam 57 projenin yarıştığı şenlik 2 aşamalı olarak gerçekleşti.
Haber Merkezi
Bitez Gülümser Mehmet Danacı Ortaokulu bu sene ikincisi düzenlenen Bilimsel İcatlar ve Projeler (BİP) şenliği yapıldı. Toplam 57 projenin yarıştığı şenlik 2 aşamalı olarak gerçekleşti. 1. aşamada şenliğe katılan projeler değerlendirilerek finale çıkmaya hak kazanan projeler seçildi.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğretim üyeleri Doç Dr. Şendil Can, Yrd. Doç. Dr. Melek Altıparmak Karakuş, Öğretim Görevlisi Ulaş Kubat, Phd Güneş Keskin’in jüri üyeleği yaptığı şenliğe Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Ayşegül Kıvrak ve ARGE yetkililerinin katılarak destek verdi. Şenliğe, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve Bitez Belediye Başkanı İbrahim Çömez de katıldı.
Projeleri ile şenliğe katılan öğrenciler hazırladıkları maketler ile projelerinin dünyaya ve insanlığa olan katkılarını uygulamalı olarak tüm jüri üyelerine sundular. Şenliğin 2. aşamasında ise jürinin inceleme ve değerlendirmeleri neticesinde dereceye giren öğrencilere ödülleri ve katılım belgeleri verildi.
Okul Müdürü Devrim Karakuş, yeni eğitim ve öğretim sisteminde öğrenci başarısı değerlendirmelerinde artık tek kıstasın öğrencilerin aldığı notların değil, ama ürettiği projelerin, katıldığı sosyal aktivitelerin, bireysel gelişimine katkıda bulunan hobilerin etkisinin de büyük olduğuna dikkat çekti. Karakuş, “Okul olarak öğrencilerimizin düşünen, araştıran, üreten, bireyler olmalarından büyük mutluluk duyuyoruz. Onları bu doğrultuda her zaman destekleyeceğiz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.