Bitez’de 24 düzensiz göçmen yakalandı « Hamle Gazetesi

Bitez’de 24 düzensiz göçmen yakalandı

Bu haber 20 Ekim 2017 - 0:10 'de eklendi ve 508 kez görüntülendi.

Muğla’nın Bodrum ilçesi Bitez önlerinde Yunanistan’ın İstanköy adası istikametine denizde hareket halinde olan sürat teknesinde 24 düzensiz göçmen Sahil Güvenlik ekiplerince yakalandı.
Sahil Güvenlik ekiplerinin Muğla kıyılarındaki denetimleri sürerken, Bodrum Bitez Mahallesinde sürat teknesiyle Yunanistan adalarına seyir halinde olan bir sürat teknesinde Irak ve Suriyeli 24 düzensiz göçmen yakalandı.
Edinilen bilgiye göre, Sahil Güvenlik ekipleri tarafından gece saat 03.25’de, Bitez önlerinde İstanköy Adası istikametine doğru ilerleyen fiber sürat teknesi tespit edildi. Tekneye sözlü ve görsel olarak ekipler tarafından dur ihtarı yapılmasına rağmen, tekne yapılan ikazlara karşılık vermeyerek kaçtığı açıklandı. Sahil Güvenlik botu tarafından tekne güvenli bir şekilde durdurularak tekne içinde yapılan aramada, 20’si Suriye uyruklu (7’si erkek, 4’ü kadın, 9’u çocuk) ve 4’ü Irak uyruklu (1’i erkek, 1’i kadın, 2’si çocuk ) olmak üzere toplam 24 düzensiz göçmen tespit edildi. Ayrıca organizatör olduğu tespit edilen bir Türk vatandaşı da ekipler tarafından gözaltına alandı. Irak ve Suriye uyruklu 24 kişi Emniyet birimlerine teslim edildi. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.