Birlik üyeleri son kez toplandı

Bu haber 19 Eylül 2013 - 20:58 'de eklendi ve 971 kez görüntülendi.

birlikuyelerisontoplanti213216541313416131313Önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimlerin ardından tasfiye edilecek olan ‘Köylere Hizmet Götürme Birliği’ Yatağan’da son toplantısını yaptı.
Haber Merkezi
Muğla’nın Yatağan ilçesinde 2014 mahalli seçimleri ile birlikte tasfiye edilecek olan Köylere Hizmet Götürme Birliği gerçekleştirilen ‘Olağan Genel Kurul Toplantısı’ ile son kez toplandı.
Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü toplantı salonunda Kaymakam Hasan Tanrıseven başkanlığında toplanan Köylere Hizmet Götürme Birliği toplantısına İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Yüzbaşı İbrahim Kamil Kısbet, İl Genel Meclisi Üyeleri Mustafa Şahbaz, Eyüp Katırcı, İlçe Nüfus Müdürü Bilal Akdoğan ile köy muhtarları katıldı.
Toplantıda konuşan Kaymakam Tanrıseven, “Yaklaşık 5 yıldan bu yana birlik ve beraberlik içerisinde çok güzel çalışmalara imza attık. Kanun gereği yapılacak olan yerel seçimler öncesi birliğimizi tasfiye edeceğiz. Muğla’da en aktif görev alan birlikler arasında yer aldık. 51 bin metrekare kilitli parke taşı temin ettik ve köylerimize dağıtımını gerçekleştirdik. Bu taşların döşenmesi için yaptığınız ödenek taleplerinizi de değerlendirip hemen cevaplandıracağız. Öte yandan müftülüğümüzün camilerimiz için olan taleplerini de değerlendirip ilgili köy muhtarları ve görevlilerimizle paylaşacağız. Okullarımız için gelen talepleri sonuçlandırıp gerekli ödenekler eşit şekilde pay edilecek” diye konuştu.
Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Yüzbaşı İbrahim Kamil Kısbet ise, “Köylerinize gelen daha önce görmediğiniz yabancı kişilere karşı duyarlı olun ve şüpheli durumları anında bizimle paylaşın. Telefonum tüm köy muhtarlarımda mevcuttur,24 saat hizmetinizdeyiz. Orman yangınları konusunda köylülerimizin duyarlılığını biliyoruz ve bu konuda özellikle teşekkür etmek istiyorum. Bu gibi konularda göstermiş olduğunuz hassasiyetin devam etmesini rica ediyorum” dedi.
Köylere Hizmet Götürme Birliği toplantısı gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.