Birleşik Haziran Hareketinden eylem

Bu haber 12 Ocak 2015 - 0:28 'de eklendi ve 574 kez görüntülendi.

bhhhMuğla Birleşik Haziran Hareketi Sınırsızlık Meydanı’nda ‘Laik ve bilimsel eğitim içi ayaktayız’ sloganı ile eylem gerçekleştirdi. Hareket adına açıklama yapan Birleşik Haziran Hareketi üyesi Umut Şimşek, Fransa’da gerçekleşen terör saldırısını lanetlediklerini ve kaybedilenlerin önünde saygıile eyikdiklerini söyledi.
İlkay Yıldız
Sınırsızlık Meydanı’nda yapılan eyleme Birleşik Haziran Hareketi üyeleri ve sivil toplum örgütleri temsilcileri katıldı.
Eylem de Birleşik Haziran Hareketi adına açıklama yapan Umut Şimşek, “ Bugün yeni bir direniş yürüyüşüne ülkenin dört bir yanında başlatıyoruz. ‘Dindar ve kindar bir nesil yetiştireceğiz’ diye yola çıktılar. Eğitim müfredatını hurafeler ile doldurdular. Zorunlu din dersleri ile mezhepçi bir saldırı başlattılar. Okullarımızı zorla İmam-Hatiplere dönüştürdüler. Şimdi de zorunlu din dersini anaokullarına indirecek yeni adımlar atıyorlar. Karma eğitimi kaldırma planlarını yapıyorlar. Çocuklarımız gerici- mezhepçi bir kuşatma içerisine almaya çalışıyorlar. Parası Olanların özel kolejlere itildiği, yoksulların, işçi çocuklarının ise piyasa denen çarkın dişlileri arsında harcandığı bir sistem kuruyorlar. Bu şekilde geleceğimizi teslim almaya çalışıyorlar” dedi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.