Birkaç Konu

Bu haber 05 Şubat 2018 - 23:53 'de eklendi ve 1.576 kez görüntülendi.
Hayati Nizamoğluhayatinizamoglu@muglahamle.com.tr
Gündem

Hayati Nizamoğlu

 

Muğla’ da imajıyla kendini kabul ettirmiş insanlardan biri de rahmetli Yalçın İnan’ın eşi İffet İnan’dı. İffet ablamızı Cumartesi günü kaybettik. Rahmetli Yalçın İnan Muğla iş hayatının önder isimlerindendi. Muğla’nın ilk sanayi kuruluşlarından İnan Optik’in kurucusuydu. Binlerce insanın ekmeğine katkıda bulunmuş ve durağan Muğla sisteminin çilesini çekmiş bir büyüğümüzdü.

 

İffet ablamız ise Muğla Belediyesi Meclis Üyeliği yapmış, dertlinin dermanı olmaya çalışmıştı. Vefatına çok üzüldüm. Allah rahmet eylesin. Kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı dilerim.

 

***    ***   ***

Geçenlerde GETOB Başkanı Bülent Bülbüloğlu bir açıklama yaptı. Anadolujet’ in Ankara- Dalaman arasında günlük aktarmasız uçacağının müjdesini verdi. Ayrıca yıllardır mücadelesini verdiğimiz ama bir türlü başaramadığımız Trabzon, Gaziantep, Eskişehir ve Diyarbakır’dan da doğrudan Muğla’ya uçuşların başlaması için mücadele ettiklerini belirtti.

 

Bir ziyaretimde Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’e de iletmiştim. Bu güzergahlara Urfa’yı da eklemiş, Büyükşehrin belli bir bilet alma garantisi vererek, bu illerden Muğla’ya doğrudan uçak seferlerinin başlaması gerektiğini anlatmıştım. Büyükşehir’in garanti verdiği biletlerden elde kalan olursa, ortaöğrenim kurumları Turizm Kollarındaki çocuklarımızı bu illere guruplar halinde göndermemizin çok önemli olduğunu ifade etmiştim.

 

GETOB Başkanı Bülbüloğlu çok önemli bir eksikliğin mücadelesini veriyor. Destekliyoruz.

 

***   ***   ***

Pazar günü CHP Kurultayında Parti Meclisi üyeleri seçildi.

 

Dün listelerde Muğla’yı temsil eden üye aradım. Maalesef yoktu. Oy oranına bakınca Muğla CHP’yi seviyor. Ancak Ankara CHP Muğla’yı ne kadar seviyor bilemiyorum. PM ye girememelerinin sebebi bence, mahallenin uslu çocuğu olmaları.

 

Muğla delegasyonu seslerini yeterince duyuramamış.

 

***   ***   ***

Eğitim ve Araştırma Hastanemiz tam gaz çalışıyor. Muğla ilinin hastanesi olan kuruluşun yüzde 80’leri geçen dolulukla hizmet verdiğini duyuyoruz. Yapanlardan Allah razı olsun. Tıp Fakültesi, Eğitim Araştırma Hastanesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi binaları hizmete girdi. Şimdi kuruluşu gerçekleşen Diş Hekimliği Fakültesi ile kurulmasını istediğimiz Eczacılık Fakültesi de yapılınca dev bir kompleks olacak.

2,Basamak Menteşe Devlet Hastanesi’nin kuruluşu da 2018 de gerçekleştirirse, Sağlık İl Müdürü İskender Gencer ve Ak Parti İl Başkanı ve Milletvekillerine teşekkür borcumuz olacak.

 

***   ***   ***

Ak Parti Muğla İl Kongresi bu Cumartesi yapılıyor.

 

Sayın Cumhurbaşkanımızın her zaman dediği gibi “Eşek ölür kalır semeri. Yiğit ölür kalır eseri”… Önümüzdeki haftadan itibaren dev eserlerin müjdelerini almayı bekliyoruz.

 

***   ***   ***

Her zaman söylüyorum. Muğla Lobisinin eksikliğini çekiyoruz. Muğla gibi kültürlü bir ilin Ankara’ da hak ettiği konumu, lobi eksikliği nedeniyle sağlayamıyoruz. Biz yerelde bir araya gelmeyi başaramazsak, Ankara’ ya etkimiz olmaz. Gelin ortak sorunlarımızda tek yumruk olalım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.