Bir kalp 3’lü bypass

Bu haber 15 Temmuz 2013 - 22:41 'de eklendi ve 1.602 kez görüntülendi.

birkalpucbaypas1213546845313Muğla’da yaşayan 63 yaşındaki Mustafa Aydın’ın kalbine Muğla Özel Yücelen Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Bölümünde 3’lü bypass ameliyatı gerçekleştirildi.
Haber Merekezi
Muğla’da yaşayan 63 yaşındaki Mustafa Aydın’ın kalbine Muğla Özel Yücelen Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Bölümünde 3’lü bypass ameliyatı gerçekleştirildi. Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanları Op. Dr. Hakan Filizlioğlu ile Op. Dr. Aşkın Pekbay, Mustafa Aydın’ın kalbine çalışan kalpte by pass tekniği ile 3’lü bypass ameliyatı uyguladı.
Kısa bir süre içerisinde sağlığına kavuşan Aydın, 1 gece yoğun bakımda kaldıktan sonra normal servise alındı.
Mustafa Aydın, kalp rahatsızlığının 5 yıl önce başladığını ve anjiyo olduğunu söyledi. Şimdiye kadar ilaçla tedavisini sürdürürken 2 ay kadar önce yeniden rahatsızlandığını fakat bunu da çok önemsemediğini anlatan Aydın ; “Kalp rahatsızlığım önceden vardı. Başka doktorlara da gittim. Hekimlerin hemen hemen hepsi ameliyat yapılmasını söylediler. Bazı yakınlarım, arkadaşlarım ameliyat için Yücelen’i önerdi, kısmette apar topar ameliyat olmak varmış” dedi.
Ameliyat hakkında bilgi veren Özel Yücelen Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktoru Hakan Filizlioğlu; “ Geçirdiği kriz nedeniyle hastanemize ambulansla getirilen hastamız hemen anjioya alındı, 3 kalp damarlarında ciddi derecede tıkanıklık saptandı, kalbinin zaten öncesinde çalışma durumu da oldukça zayıfmış, vakit kaybetmeksizin hastamızı çalışan kalpte bypass yöntemini kullanarak ameliyata aldık, şimdi kalbi en az 30 yaş gençleşti ” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.