BİR HELALLEŞME YAZISI « Hamle Gazetesi

BİR HELALLEŞME YAZISI

Bu haber 27 Kasım 2012 - 0:00 'de eklendi ve 1.116 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün başlattığı çalışmayla Manisa ve Muğla’dan 42 gazeteci Aralık 2010’da Konya ve Urfa’ya götürülmüştü.
Dönemin Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün İzmir Bölge Müdürü (Bu gün Manisa Milletvekili) Doç. Dr. Selçuk Özdağ’ın projesiyle yerel medyanın batı yakası ile doğu yakası Urfa’da bir araya getirilmişti.
Keyifli olmuştu…
O keyifli yolculuğa çıkarken bu köşeden okurlarımla, hemşerilerimle helalleşmiştim.
 
xx     xx     xx
Milletvekili Doç. Dr. Özdağ’ın projesi devam ediyor. Yerel Medya Buluşması’nın 23’ncüsü Muğla Valiliği’nin ev sahipliğinde 29-30 Kasım tarihlerinde Marmaris’te yapılıyor.
Ben bu buluşmaya katılamıyorum. Yarın ameliyat olacağım için değil…
Davet edilmedim…
Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün Muğla Şube Müdürlüğü meslektaşlarım Kayber Avcı ve Nejat Altınsoy ile beni davet etmedi. Şube Müdürü Cavit Okur “sosyalistleri” sevmez. Nejat ve ben muhtemelen bu yüzden davet edilmedik… CHA Muğla Temsilcisi Kayber Avcı’yı neden çağırmadı anlayamadık. Belki de Şube Müdürü Okur sosyalistleri sevmediği gibi “Gülen Cemaati” mensuplarını da sevmiyor olabilir!
Canı sağ olsun…
 
xx     xx     xx
Ben bu “helalleşme yazısını” kaleme alırken AK Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özden’den bir elektronik posta aldım. Elektronik postada “Muğla’nın Manevi Mimarları ile ilgili olarak Perşembe günü Müftümüz, Kültür Tabiat Kurul Müdürü Fikret bey ve benim de dâhil olduğum çalışma ekibi türbe ve mezarların olduğu yerde çalışma yaparak, alanların bakımı ile ilgili yapılabilecekler hakkında istişare edilmesi planlanmıştır.” deniliyor ve şöyle devam ediyordu:
“Yine bazı kaynaklarda yer alan bilgiler ekte sunulmuştur.
Bilgilerinize arz olunur.
Kamil KARAKAYA İl Özel İdaresi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü.”
Mesajda Muğla’ya Atatürk Stadyumu’nun nasıl kazandırıldığından söz edilirken, emekli öğretmen Nilüfer Caner ve emekli sanayici Burhanettin Serez ile emekli ziraatçı gazeteci Hasan Nuri Öncüer ve dönemin Valisi Recai Güreli isimleri öne çıkarılıyordu. Bu isimlerden Muğla’nın “Manevi mimarları” olarak söz ediliyordu…
 
xx     xx     xx
Mesajı okuyunca aklıma Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özden’in “Yerin altındakilerle üstündekileri buluşturacağız.” sözünü anımsadım. Yüksel hoca bu anlamda bir proje daha üretiyor diye düşündüm. Haklı çıktım.
Yine ben bu “helalleşme yazısını” kaleme alırken, Yüksel hoca elektronik postasının ardından telefonla aradı. Muğla’nın yerin altındakilerle ilgili bir belgesel hazırlatacaklarını, bu konuda Muğla İl Özel İdaresi, Muğla Kültür Turizm Müdürlüğü, Muğla İl Müftülüğü ve Kültür ve Tabiat Varlıkları Müdürlüğü’nün ortak çalışma başlattıklarını belirterek, katkıda bulunmamız ricasında bulundu.
Heyecanlandım…
 
xx     xx     xx
Aslında ben bu gün Muğla Belediyesi’nin öğrencilerin ve vatandaşların yararlanması için şehir merkezi ve Kötekli’ye çorba çeşmesi yerleştirmesinden söz edecektim.
Belediyemizin maşallahı var. Yerel seçimler yaklaşırken yapılmış yapılmamış ne varsa gündeme getirmeye başladı…
Belediye’den yapılan açıklamaya göre, öğrencilerin ve vatandaşların yararlanması için Kötekli Pazar yerine ve eski garaj yanındaki Latif Sepil Parkına yerleştirilen çorba çeşmesinde farklı çorba çeşitleri bulunacakmış.
Ne güzel…
Ama Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde iki yıldır dönemin Valisi Dr. Ahmet Altıparmak’ın başlattığı üniversite öğrencilerine “çorba servisi” devam ediyor. Muğla Belediyesi adeta Muğla Valiliği ile çorba rekabetine gireceğine, ikinci öğretim öğrencilerini düşünüp, akşamları “nohutlu pilav” veya “makarna” servisi yapabilirdi.
Tabi maksat, “seçim atraksiyonu” değil de, üniversite öğrencilerine; çocuklarımıza sahip çıkmak ise…
 
xx     xx     xx
Neyse… Yerin altındakileri ile üstündekilerin buluşması çok önemli.
Bu buluşmanın gerçekleştiği gün, yerin üstündekilerin anlamsız kavgaları ortadan kalkar, herkes “hizmet” derdine düşer diye umuyorum.
Yarın ameliyat oluyorum. Elbette herkes oluyor, ama…
Ameliyat masasından kalkar gelirsem, o “hizmet”te yerimi alacağımdan emin olabilirsiniz.  Kendimi ……… kardeşim Op. Dr. Naki Bulut’a teslim etmiş durumdayım. Tabi yatıp kalkamamakta var.
İşte o zaman bir kere daha hakkınızı helal edin…
Kimde var bilemem, ama kimde varsa benim hakkım helal olsun.
Kara kızım seni seviyorum…
 27.11.2012

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.