Bir günde 400 kilometre yol güzergâhında inceleme

Bu haber 11 Mart 2015 - 1:42 'de eklendi ve 700 kez görüntülendi.

birgunddeeAk Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı ve Muğla Milletvekili Ali Boğa, Karayolları 2. Bölge Müdür Yardımcısı Baki Çoban ve Karayolları’ndan bir heyet ile bir günde 400 km yol kat ederek yol sorunlarını yerinde inceledi ve çözüm alternatiflerini tartıştılar.

Haber Merkezi

Karayolları 2. Bölge Müdürü ve teknik bir ekiple Milas Bafa’dan Dalaman Çayı’na kadar olan bölgeyi inceleyen Ak Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı ve Muğla Milletvekili Ali Boğa, Ak Parti ilçe başkanları ile köy muhtarlarını da inceleme yerlerine çağırarak sorunları yerinde dinledi. Alt geçit, üst geçit, kavşak gibi problemlerin tamamı hakkında bilgi alan yetkililer, olay yerinde gözlemler yaparak gerekli notları aldılar.

Zaman zaman haksız taleplerinde kendilerine ulaştığını ifade eden Boğa, “Karayolu işi uluslararası kuralları olan, normları olan, can ve mal emniyetini çok yakından ilgilendiren bir iştir. Her dileyenin keyfine göre düzenleme yapılması mümkün değil, ama kurallar ve yasalar çerçevesinde de vatandaşın sorununu çözmek bizim görevimiz. Sorunları özellikle yerinde görmek istedik çünkü bazen plan üzerinde gereksiz gözüken hususlar, yerinde görüldüğünde acil ihtiyaç olarak ortaya çıkabiliyor. Hem bunları görmek hem de hızlı çözüm üretebilmek adına bu çalışma çok verimli olmuştur” dedi.

Muğla’nın Büyükşehir olması ile birlikte köy yollarının artık Belediye’nin sorumluluk alanına girdiğini hatırlatan Boğa şunları söyledi:

“Zaman zaman talepler geliyor, ancak bu talepleri karşılamamız yasal olarak mümkün değil. Çünkü belediyelere bu iş için bütçe aktarılıyor. Karayollarının görev alanına girmeyen bir alana girme imkanı yoktur. Ancak Muğla Büyük Şehir Belediyesi’nin beceriksizliği bize yansıyor. Sanki Büyükşehir yasasıyla bu sorunlar ortaya çıkmış gibi gösteriliyor. Halbuki Türkiye’de 30 Büyükşehir var. Ama maalesef CHP zihniyeti beceriksizlikle bir araya gelince sorunlar tamamen çözülemez hale geliyor. Bu safhada da bizim yapacak bir şeyimiz kalmıyor. Muğla halkı oylarıyla bir tercihte bulundu ve bunun sonucunu hep birlikte yaşıyoruz. Buna rağmen biz gücümüzün yettiğince, yasal çerçeve içerisinde sorunları çözmeye çalışıyoruz.” Boğa incelemelerine Bafa’dan, Selimiye’ye, Milas’tan Bodruma, Bodrumdan Ula’ya, Ula’dan Marmaris’e, Marmaris’ten Köyceğiz’e, oradan Ortaca olmak üzere yaklaşık 400 kilometrelik alanda sürsürdü.

Boğa ayrıca Yatağan’a bağlı Eskihisar Mahallesi ile aynı ilçe Aydın-Muğla karayolunu bağlayan 3,5 kilometrelik yolun bu yıl tamamlanacağının müjdesini verirken, Kavaklıdere yolunun ihalesinin ise askıda olduğunu ve kısa süre içerisinde ihalesinin yapılarak yol yapım çalışmasına başlanacağını, Seydikemer-Söğüt yolunun Karabel Tüneliyle birlikte ihale aşamasında olduğunu bildirdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.