BİR EŞRAFIMIZ DAHA EBEDİ HAYATINA GÖÇ ETTİ « Hamle Gazetesi

BİR EŞRAFIMIZ DAHA EBEDİ HAYATINA GÖÇ ETTİ

Bu haber 04 Nisan 2012 - 0:00 'de eklendi ve 1.420 kez görüntülendi.
Hüseyin Nizamoğluhuseyinnizamoglu@hamlegazetesi.com.tr
Nerede Kalmıştık

Uzun yıllar hiç bizlere ters düşmeyen dostumuz Kemal Tütüncüoğlu’nun aramızdan ayrılması sessiz mi oldu, yoksa çok gürültülü mü oldu anlayamadım. Çarşı bir eşrafını kaybetti. Çarşı bir insanlık abidesini kaybetti. Sıtkı Koçman Vakfının yönetim kuruluna ilk kurulurken aramızdan tercih edilen idi. Kendisi Yozgat doğumlu olmasına rağmen Muğla sevgisi ile dopdolu bir insandı.
Kendisi ile 4 değişik parti de siyaset yaptık. Demokrat Partinin son yıllarında gençlik teşkilatında ve Yılmaz Spor sevgisinde hep beraberdik.
Adalet partisi kurucuları arasında idik. Ben merkez İlçede görevliyken, Kemal bey İl teşkilatında hep görev alırdı veya seçilirdi. Yıllarca Türk Hava Kurumunda, rahmetli Esat Caner hoca O’nu hep yanına alırdı. Belediye on yıl Adalet Partili üyeler tarafından yönetilmişti. Bu devre içinde Belediye meclis başkanı hep Kemal Tütüncüoğlu seçilmiştir.
Bir dönem Ticaret odası meclis başkanlığı da yapan Tütüncüoğlu, yaptığı ticari emtia alış ve satışında çarşının fiyat istikrarını HARMAN TİCARET sağlardı. Hamle Gazetesi’nin çıkma fikrinin ilklerinden idi. Bu gün hep aranan parti içi birlik ve beraberlikte devamlılığa hep omuz veren arkadaşlarımızı bu vesile ile hatırlamak doğrusu içimden geliyor.
Öyle bir zaman oldu ki, Belediye meclis üyelerinin tümü Adalet Partili oldu. Bunlar kimlerdi, şu anda nerelerdedirler. Başkan Haluk Özsoy, Başkanvekili Mehmet Şahbudak, Belediyi Meclis Başkanı Kemal Tütüncüoğlu, Encümen üyeleri: H.İbrahim Cantürk ve Fehmi Pamuk, Meclis Üyeleri şöyle idi: Gürkan Tözün, Şadi Sayın, Burhan Çiloğlu, Feyyaz Şerefli, Saip Akalın, Malik Neşeli, Süleyman Koçer, Orhan Kapçak, Ahmet Aradan, Ahmet Şahbaz, Ali Artuç, Mehmet Şakirt, Cemil Yılmaz,  Mahmut Kızıldağ, Sadık İyibilir, Nail Türer, Osman Fidan, Hasan Sönmez, Sabahattin Koçer.
Belediye daire müdürlerinden meclis üyesi olanlar şöyle idi;  Mehmet Sezen yazı işleri müdürü, Adil Çetin Zabıta amiri, Mehmet Erol Fen işleri müdürü, M. Karaosmanoğlu Dr., Sabri Eti Muhasip, Süleyman Ayvaz İtfaiye amiri, Yaşar Turgut Can Belediye Veterineri Yukarda isimleri yazılı 32 kişiden  8 arkadaşımız hayattadır. Zaman içinde 24 arkadaşımız hakkın rahmetine kavuştu.
ADALET PARTİSİ’NİN OMURGASINI TEŞKİL EDENLERDEN KİM KALDI
Hakkın rahmetine kavuşanlar şöyledir: İlhan Tekinalp, Haldun Menteşeoğlu, Adnan Akarca, Şevki İnceoğlu, Mehmet Yalın, Halil Tolga, Kamil Serger, Bülent Önuçan, Şemsi Tunca, Celal Çelebi, Hüseyin Özkan, H.İbrahim Pamuk, Nail Özdemir, Nevzat Kökçü,  Nejdet Tan, Ali Öztürk, İzzet Oktay, Sait Bilginer, Doğan Dalmış, Cemal Işıldak ve henüz duymadıklarım…
Cümlesi için Allah’tan rahmet diliyorum…
Tam yeri gelmişken Yahya Kemal Beyatlı’nın çok anlamlı şiirini veriyorum;
 
SESSİZ GEMİ
 
Artık demir almak günü gelmişse zamandan,
Meçhule giden bir gemi kalkar bu limandan.
 
Hiç yolcusu yokmuş gibi sessizce alır yol;
Sallanmaz o kalkışta ne mendil ne de bir kol.
 
Rıhtımda kalanlar bu seyahatten elemli,
Günlerce siyah ufka bakar gözleri nemli.
 
Biçare gönüller. Ne giden son gemidir bu.
Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu.
 
Dünyada sevilmiş ve seven nafile bekler;
Bilmez ki, giden sevgililer dönmeyecekler.
 
Bir çok gidenin her biri memnun ki yerinden.
Bir çok seneler geçti; dönen yok seferinden.
 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.