Bir düğün 4 mutluluk « Hamle Gazetesi

Bir düğün 4 mutluluk

Bu haber 24 Kasım 2013 - 20:06 'de eklendi ve 1.784 kez görüntülendi.

ikizlerdugun1321365465132Muğla’da Sercan-Berkan Kurt kendileri gibi ikiz olan Yeliz-Güliz Orhan ile dünya evine girdi. İkiz kardeşlerin birbirleri ile evlenmesi herkesin ilgisini çekerken, ikiz kardeşlerin düğünü kentte günün konusu oldu.
Kadir Tamer
Muğla’da yaşayan 31 yaşındaki Sercan ve Berkan Kurt isimli ikiz kardeşler kendileri gibi ikiz olan 21 yaşındaki Yeliz-Güliz Orhan kardeşlerle evlenerek dünya evine girdiler.
Muğla kent merkezinde kına gecesi, Yatağan’da düğünlerini gerçekleştirerek dünya evine giren ikiz kardeşleri bu mutlu günlerinde yakınları yalnız bırakmadı.
Karamehmet Mahallesi’nde bulunan evlerinin önünde kına gecesini gerçekleştiren ikiz kardeşlerden Sercan Kurt, mutluluklarını anlatacak kelime bulamadıklarını belirterek, “Aslında ben düğünümü ikizim ile aynı günde yapmayı çok istiyordum. Ama bizim gibi ikiz olan kardeşlerle evlenmek aklımın ucundan bile geçmiyordu. Aslında babamın böyle bir niyeti vardı. Arkadaş ortamında bu düşüncesini dile getirmiş. Bir tanıdığımızda Yatağan’da ikiz kız kardeşlerin olduğunu söylemiş. Her şey 3 ay önce başladı. Ailelerimiz bizi tanıştırdı. Sonrada evlenmeye karar verdik. O kadar çok mutluyum ki söyleyecek bir söz bulamıyorum. Kına gecesini Muğla’da düğünü ise yatağan’da yaptık. Bu mutlu günümüzde sevdiklerimiz bizi yalnız bırakmadı” dedi.
Düğün hazırlıklarında olayı öğrenen herkesin çok şaşırdığını anlatan Sercan Kurt şunları söyledi:
“Evlenme kararını aldıktan sonra hazırlıklara başladık. Her gittiğimiz yerde dördümüzü bir arada görenler evleneceğimizi duyunca çok şaşırdı. Herkes ilk kez böyle bir durumla ilk kez karşılaştıklarını söylediler. Bize hep yakından ilgi gösterdiler. Herkese teşekkür ediyorum. Hayatımda aklıma gelmeyecek bir olayı yaşıyorum.”
İkiz kız kardeşlerin babası Mustafa Orhan ise her şeyin 3 ayda olduğunu belirterek, “Ne olduğunu bende anlamadım. Hiç beklemediğim bir zamanda böyle bir teklif geldi. Kızlarım damatlarımla tanıştılar ve evlenmeye karar verdiler. Ben hala böyle bir olayın şoku içerisindeyim. Ama çok mutluyum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
nihat kahraman 25 Kasım 2013 / 16:29

bu güzel kardeşlerimin mutlulu gününde beraberdik mutlulukları bir ömür boyu sürmesi dilerklerimle tebrikler.