Bir ayda 5 bin sporcu geçti

Bu haber 29 Mayıs 2013 - 20:58 'de eklendi ve 870 kez görüntülendi.

besbinsporcu132134565432Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Federasyonlarla kurulan bağlantı ve ikili ilişkilerle, Muğla ve ilçelerine alınan Ulusal ve Uluslararası Organizasyon ve yarışmalar ile Mayıs ayı içinde 5 binden fazla sporcu Muğla’dan geçti.
Haber Merkezi
Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Federasyonlarla kurulan bağlantı ve ikili ilişkilerle, Muğla ve ilçelerine alınan Ulusal ve Uluslararası Organizasyon ve yarışmalar ile Mayıs ayı içinde 5 binden fazla sporcu Muğla’dan geçti.
Dalaman’da düzenlenen MuhaiThai, Marmaris’te düzenlenen Taekwondo, Muğla Merkez’de düzenelenen Basketbol Bayanlar Birinci Lige yükselme maçları organizayonların başını çekerken, Gençlik Merkezi’nin yürüttüğü projeler kapsamında da 30 dan fazla ülkeden gençler Muğla’ya geldiler.
Muğla’ya alternatif bir hareketlilik kazandırdıklarına inandıklarını belirten Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker, faaliyetler ve müsabakalar boyunca tüm otellerin dolduğunu, lokantaların, irili ufaklı tüm işletmecilerin yüzünün güldüğünü söyledi.
Asıl amaçlarının bu tür organizasyonlarla Muğla’da spor kültürünün yaygınlaştırılması ve Muğla’da ki gençlerin daha fazla spora yönlendirilmesi olduğunu söyleyen Çeker, “Emeği geçen başta Valiliğimiz, Belediyemiz olmak üzere, Organizasyon ve müsabakalarda büyük özveri ile çalışan, ve tüm organizasyonların sorunsuz sona ermesini, Muğla’ya yakışır şekilde bitirilmesini sağlayan personelime sonsuz teşekkür ediyorum ” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.