Binlerce kişi Bodrum’daki deve güreşine akın etti

Bu haber 09 Ocak 2018 - 12:46 'de eklendi ve 847 kez görüntülendi.

Bodrum ilçesinde düzenlenen deve güreşlerine binlerce kişi akın etti. Adım atacak yer kalmayan arenada vatandaşlar hem develeri izledi hem de piknik yaptı.

Haber Merkezi
Kış aylarında Ege Bölgesi’nin en renkli etkinliklerinden olan deve güreşleri, Bodrum’da izleyenlere keyif dolu anlar yaşattı.
Kızılağaç Arena’da piknik havasında gerçekleştirilen deve güreşlerini yaklaşık 5 bin kişi izledi. Çevre il ve ilçelerden getirilen 150 devenin sabah saat 10.00’da başlayan güreşleri akşam saatlerine kadar sürdü. Deve güreşleri zaman zaman adrenalin dolu anların yaşanmasına neden oldu. Kıyasıya rekabet eden develerin güreşi zaman zaman deve sahiplerinin tartışmalarına neden oldu. Güneşli ve güzel bir havada gerçekleştirilen güreşleri izlemeye gelen vatandaşların birçoğu aynı zamanda piknik yaptı.
Güreşlere Bodrum’a gelen yabancı turistler de ilgi gösterdi. İlk defa deve güreşi izleyen Ukraynalı turistler o anları cep telefonlarına kaydetmeyi ihmal etmedi. Bodrum Belediyesi tarafından ücretsiz olarak düzenlenen ve zaman zaman urgancıların güçlükle ayırdığı develerden kazananların sahiplerine kupaları verildi.
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Önemli olan bizim bu örf ve adetlerimizi bizden sonraki nesillerin de devam ettirmesi. Onun için bugün burada görüyorsunuz 3 yaşından 93 yaşına kadar insan var. Ama bir defa daha şunu gördük ki sevgi hiçbir engel tanımıyor” dedi.
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise “Goca Bodrumlu” devesi ile sahaya inerek deve güreşlerine katıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.