Bin 500 kadın sağlık taramasından geçti

Bu haber 17 Aralık 2015 - 22:56 'de eklendi ve 609 kez görüntülendi.

Bin 500 kadın sağlık taramasından geçti  (2)“Sağlıklı Toplum, Sosyal Belediye” projesi kapsamında, 42 mahallede Bin 500 kadın sağlık taramasından geçti.
Nazife Taşdelen
Menteşe Belediyesi ve KETEM (Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi) işbirliğince hayata geçirilen “Sağlıklı Toplum, Sosyal Belediye” projesi kapsamında, 42 mahallede Bin 500 kadın sağlık taramasından geçti.
Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Belediye olarak çağdaş ve sürdürülebilir projeler ürettiklerini belirterek, “Sosyal projelerimiz ile her zaman vatandaşlarımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda başlattığımız “Sağlıklı Toplum, Sosyal Belediye” projemiz tüm hızıyla devam ediyor. Kadınların, beden ve ruh sağlıklarına yönelik hayata geçirdiğimiz projemiz ile KETEM işbirliğince, kırsaldaki kadınlara ulaşarak, meme, rahim ve bağırsak kanseri hakkında bilgilendirme yapıyoruz. Bu bilgiler ışığında kırsalda yaşayan kadınlar Belediyemiz tarafından ücretsiz servis araçlarımız ile alınıp, öğlenleri aşevinde ağırlanıyor. Saha sonra sağlık merkezlerinde sıra beklemeden yine ücretsiz taramalarının yapılması sağlanıyor. Aynı zamanda belediyemiz bünyesinde bir psikoloğumuz ile ücretsiz danışmanlık hizmeti veriyoruz. Şuana kadar 42 mahallemizde Bin 500 kadına ulaşarak, kanser taraması ve ruh sağlığı hakkında danışmanlık hizmeti verdik. Çalışmalarımız devam ediyor. ” dedi.
“Sağlıklı Toplum, Sosyal Belediye” projesi kapsamında Meme Kanseri taraması; 40-69 yaş, Rahim Ağzı Kanseri taraması; 30-65 yaş, Bağırsak Kanseri Taraması ise 50 ve 69 yaş arası kadınlarda yapılıyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.