Bilgilendirme ve eşgüdüm toplantısı yapıldı

Bu haber 08 Mayıs 2014 - 23:44 'de eklendi ve 651 kez görüntülendi.

esgudumtoplantisiMuğla Valiliği tarafından başlatılan bilgilendirme ve eşgüdüm toplantısının ikincisi yapıldı.

Haber Merkezi

Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer’in 13 Eylül 2013 tarihinde yayımladığı Muğla Valiliği Çalışma Usul ve Esasları Genelgesinin 79. maddesinde belirtilen Basın Bilgilendirme ve Eşgüdüm Toplantısının üçüncüsü, Vali Güvençer’in başkanlığında il geneli kamu kurum amirlerinin katılımıyla Valilik Özer Türk Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya vali yardımcıları, kaymakamlar ve daire müdürleri katıldı. İki bölümden oluşan ve 3 saat süren toplantı Vali Güvençer’in açılış konuşması ile başladı.

Açılış konuşmasında katılımcılara hitap eden Vali Güvençer, “Toplantının birinci bölümünde özellikle kaymakam arkadaşlarımız başta olmak üzere daire amirlerimizin basınla paylaşmayı dilediği, rutinin dışında, farklı, özgün, kendilerini mutlu eden ve ciddiyet taşıyan çalışmaları ile geçtiğimiz bir ayının nasıl geçirildiğine dair açıklama yapmak üzere söz almalarını isteyeceğim. Bu toplantıda çalışmalarınızdan farklılık taşıyanları, yönetici olarak size ait olanları ya da özgün olan faaliyetlerinizi, çok önemli bilgileri burada sözlü olarak paylaşmalısınız. Kaymakam arkadaşlarımda ilçelerinde geçilen ayda kendilerine özgü ne yaptıklarına dair söz almalılar” diye konuştu.

Daha sonra Nisan Ayı’nda kurumların yaptığı çalışmalara değinen Vali Güvençer, “Yaş meyve ve sebze ihracatında 2013 yılının nisan ayında artış olmuştu. Bu yıl yaş meyve-sebzede yüzde 24, su ürünlerinde yüzde 6,5 artış gerçekleşti. Bu mutlulukla zikredilmesi gereken bir rakam. Diğer yandan Orman Su İşleri Bakanlığı Bölge ve Şube Müdürlüğümüzce yürütülen 2 önemli proje var. Bunlardan biri ‘Baraj Aynası Altında Kalacak Bitki Türlerinin Tespiti’ genel projesi. İlimizde bu proje kapsamında Yatağan İlçesi’nde bulunan Girme Barajı’nın da su altında kalacak bitki türleri tespitine ilişkin bir proje Bakanlık yatırım programına alındı. Bu önemsenmesi gereken bir proje” ifadelerini kullandı.

Akdeniz Foku (Monachus monachus)’nun neslinin devamını tehdit eden faktörler ve bu faktörlerin engellenmesi için yapılması gereken çalışmaları belirlemek üzere Tür Eylem Planının hazırlandığını söyleyen Vali Güvençer sözlerine şöyle devam etti:

“Özellikle bu türün yoğun olarak yaşadığı ve ürediği Bodrum-Milas ilçeleri kıyı şeridinde ilk çalışmalar başlatıldı. Proje ihalesi 13 Mayıs 2014 tarihinde yapılacak. Bu da neticesi elbette önemli ama neticesinden daha da önemli olan böyle bir konunun Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin gündemine girmiş olması ve bu konu için ödenek ayrılarak bilimsel teknik bir çalışmanın yürütülüyor olması.”

Konuşmaların ardından ikinci bölüme geçilerek eşgüdümü gerektiren bazı konular görüşüldü.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.