Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç

Bu haber 09 Nisan 2018 - 10:05 'de eklendi ve 526 kez görüntülendi.

Muğla İlim Yayma Cemiyeti Bosna Hersek’in kurucu lideri Aliya İzzetbegoviç hayatı ve fikirleri ile ilgili konferans düzenledi.

Nazife Taşdelen

Muğla İlim Yayma Cemiyeti Bosna Hersek’in kurucu lideri Aliya İzzetbegoviç hayatı ve fikirleri ile ilgili konferans düzenledi.

Konferansa Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmadar, Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi Ak Parti Grup Başkan Vekili Gültekin Akça, Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, Bosna ile İlişkileri Geliştirme Türkiye Müdür Samir Vildiç ve çok sayıda davetli Katıldı.

Konferansta konuşan Bosna ile İlişkileri Geliştirme Türkiye Müdür Samir Vildiç, Aliya İzzetbegoviç’in tanıtılmasında Türkiye’nin çok önemli bir yeri olduğunu belirtti. Vildiç konuşmasına şöyle devam etti, “Türkiye’ de okumam benim büyük şansımdı. Bu sayede rahmetli Aliya’nın sadece eski bir lider olmadığını anladım. Kendisin bir lider bir düşünür olduğunun farkına vardım. Bosna’nın Türkiye’deki yeri bir başka. Bu saygı ve sevgi karşılıklıdır. Boşnakların gönlünde her zaman Türkiye ve Türklerin yeri başkadır ve taht kurmuşlardır bunu belirtmek isterim. Öyle zannediyorum ki Boşnaklardan başka Türk olmadığı halde kendisine Türk diyen ve Türk denilmesinden rahatsız olmayan bir ırk yoktur. Hem Bosna’da hem de Türkiye’de karşılıklı bir sevgisinin oluşmasında Aliya İzzetbegoviç’in katkısı büyüktür” dedi.

Konferans Samir Vildiç’in Aliya İzzetbegoviç’in hayatı ile ilgili yaptığı sunum ile sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.