Bilge hareketi santralde buluştu

Bu haber 28 Nisan 2015 - 23:27 'de eklendi ve 643 kez görüntülendi.

bilgehareketiYerkesik İMKB Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Merkez İMKB Ortaokulu öğrencileri Yatağan Termik Elektrik Üretim A.Ş.’yi ziyaret etti.
Haber Merkezi
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Muğla İl Müdürlüğü tarafından eğitimde Bilge Hareketi projesi kapsamında yer alan kardeş okul kardeş kurum faaliyetleri adı altında Yerkesik İMKB Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Merkez İMKB Ortaokulu öğrencileri Yatağan Termik Elektrik Üretim A.Ş.’yi ziyarette etti.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Muğla İl Müdürlüğü Şube Müdürü Nebahat Sucu ve Ayşegül Öztürk’ün temsilciliğinde Yerkesik İMKB Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Merkez İMKB Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri Yatağan Termik Elektrik Üretim A.Ş. personelleri tarafından karşılandı.
Öğrencilere ilk önce Yatağan Termik Elektrik Üretim A.Ş yetkilileri tarafından slaytlarla iş güvenliği eğitimi verildi. Daha sonra öğrenciler santral gezisi yaptırılarak santralin çalışması hakkında bilgi aldı. Saha gezisinden sonra öğrencilere santral tanıtım filmi izletildi. Gezinin verimlilik haftasında olmasından dolayı öğrencilere enerjide verimliliği artırmak hakkında bilgi verilerek öğrencilerden enerji tasarrufu konusunda hassasiyet göstermeleri istenildi. Öğrencilere öğle yemeği ikram edilerek gezi sonlandırıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.