Bilboard operasyonu « Hamle Gazetesi

Bilboard operasyonu

Bu haber 16 Şubat 2013 - 10:07 'de eklendi ve 947 kez görüntülendi.

akpankcikarmasi12356Muğla ve ilçelerinde bilboardların ihalelerine giren bir firmanın üç yöneticisi ve bir kamu görevlisi, ihaleye fesat karıştırmak ve rüşvet iddiası alınan ifadelerinin ardından Bodrum adliyesine sevk edildi.
Haber Merkezi
Muğla Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından İstanbul, Bodrum ve Marmaris’te düzenlenen eş zamanlı operasyonda üçü şirket yetkilisi, birisi Marmaris Armatulan belediyesinde kamu görevlisi olan 4 kişi ihaleye fesat karıştırmak ve rüşvet iddiası ile gözaltına alındı.
Edinilen bilgiye göre, Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile Muğla il genelinde bulunan açık hava reklam alanları ile ilgili ihale yapılmayarak sözleşme yolu ile aynı şirket tarafından işletildiği, açık hava reklam alanlarının işletilmesi işinde ihale sistemi denenmediği ve rekabet ortamının yaratılmadığı, yapılan sözleşmelerde kamu yararı gözetilerek daha çok gelir getirecek yöntemlerin araştırılmadan kamunun zarara uğratıldığı ihale dosyaları ve sözleşme evrakları üzerinde yapılan bilirkişi incelemelerinde, 3 ayrı açık hava reklam alanları ihalesine fesat karıştırıldığı tespit edildi. Polis taraından Çarşamba günü başlatılan operasyonda ihaleye fesat karıştırma, rüşvet suçuyla ilgili suç organizasyonunun çökertilmesine yönelik Bodrum ve Marmaris ilçeleri ile İstanbul’da düzenlenen operasyonda, firma sahi olduğu ileri sürülen Y. T., E.A.ve H.Ü.L. ile Marmaris Armutalan Belediyesinde kamu görevlisi olduğu ileri sürülen Ö.K. isimli 4 kişi yakalanarak gözaltına alındı.
Gözaltına alınan şüpheliler ihaleye fesat karıştırmak-rüşvet ve kazanç müsaderesi suçlarından bugün sabah erken saatlerde Bodrum Adliyesi’ne sevk edildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.