BİK’ten Muğlalı gençlere ‘Çalıştay’ daveti

Bu haber 25 Ocak 2017 - 0:08 'de eklendi ve 491 kez görüntülendi.

magazinBasın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü, Erasmus kapsamında 7 bölgede “Gençlerin Katılımı ile Yazılı Basının Dijitale Dönüşümü” ve “İnternet Yasası” çalıştayları düzenleyecek.

Haber Merkezi

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürlüğü, ‘Gençlerin Katılımı ile Yazılı Basının Dijitale Dönüşümü” ve ‘İnternet Yasası’ çalıştaylarını 7 bölgede gerçekleştirecek. Muğla Basın İlan Kurumu Müdürü M. Ali Köseoğlu, internetin yaygınlaşmasıyla dünyada yazılı basının zor bir dönemece girdiğini, bundan en çok etkilenenin de yerel basın olduğu belirterek, sorunu çözmenin yolunun dijital dönüşümden geri kalmamak olduğunu belirtti.

Köseoğlu, şöyle devam etti:

“BİK Genel Müdürlüğümüz, Erasmus kapsamında 7 farklı bölgede, ‘Gençlerin Katılımı ile Yazılı Basının Dijitale Dönüşümü’ ve ‘İnternet Yasası’ çalıştayları yaparak soruna katkı sağlamaya çalışıyor. Her bölgede 25 gencin katılımıyla gerçekleştirilecek bu çalıştaylarda amaç; Yerel Yazılı Basının Dijitale Dönüşümü ve İnternet Yasa Tasarısının oluşturulması sürecinde, gençlerin fikir ve görüşlerini almak. Dört oturumda gerçekleşecek çalıştayların her oturumunda beyin fırtınası ve çözüm önerilerinin geliştirilmesi şeklinde iki aşama bulunacak. Her oturum 90 dakika sürecek. Bölgesel çalıştaylara 20-30 yaş arasında, internet ve sosyal medyayı aktif olarak kullanan, internet ve sosyal medya kanallarında görev yapan, toplumsal konularda sosyal sorumluluk bilincine sahip, kendisini sosyal gönüllü olarak nitelendiren gençler katılabilecek.”

Ege Bölgesi Çalıştayı 9 Mayıs’ta

Muğla’dan gençlerin de çalıştay’a katılarak katkı sunmasını isteklerini kaydeden Köseoğlu ücretsiz düzenlenecek çalıştaylara, 30 Ocak tarihine kadar başvurulabileceğini belirtti. Etkinlik takvimine göre, 28 Şubat’taki Marmara Bölgesi çalıştayı İstanbul, 7 Mart’taki Güneydoğu Anadolu Bölgesi çalıştayı Diyarbakır, 21 Mart’taki İç Anadolu Bölgesi çalıştayı Ankara, 11 Nisan’daki Karadeniz Bölgesi çalıştayı Trabzon, 25 Nisan’daki Akdeniz Bölgesi çalıştayı Antalya, 9 Mayıs’taki Ege Bölgesi çalıştayı İzmir, 16 Mayıs’taki Doğu Anadolu Bölgesi çalıştayı Erzurum’da yapılacak. Çalıştaylardan sonra düzenlenecek Ana Yapısal Diyalog Forumunun ise BİK’in Kocaeli’deki Tatil Köyü’nde gerçekleştirilmesi planlanıyor. Başvuru formuna www.bik.gov.tr adresinden ulaşılabilecek. Başvurusu uygun görülen adaylar, www.bik.gov.tr internet adresinden açıklanacak ve kendilerine ayrıca bilgi verilecek. Bölgesel çalıştaylar için katılımcı kriterleri ise şöyle:

“20-30 yaş aralığında olmak, İnternet ve sosyal medyayı aktif olarak kullanmak, İnternet ve sosyal medya kanallarında görev yapıyor olmak, Toplumsal konularda sosyal sorumluluk bilincine sahip olmak ve kendisini sosyal gönüllü olarak nitelendirmek.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.