Beyimoğlu: Muğlaspor şirketleşmeli

Muğlaspor Kulüp Başkanı Haluk Beyimoğlu bir basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısı konuşan Beyimoğlu Muğlaspor’un daha iyi yönetilebilmesi için şirketleşmesi gerektiğini söyledi.

Metin Karakoç

Muğlaspor Kulüp Başkanı Akyol Muğlaspor Tesislerinde basın toplantısı gerçekleştirdi.  Basın toplantısı transferleri değerlendiren Başkan Haluk Beyimoğlu Muğlaspor’un daha iyi yönetile bilmesi için şirketleşmesi gerektiğini bu sayede yöneticilerin daha dikkatli olacağını belirtti.

Başkana Beyimoğlu açıklamasına şöyle devam eti:

“Kulüp olarak şuana kadar 15 transfer gerçekleştirdik. İlk kampı tesislerimizde devam ediyoruz. İkinci kampı ise Afyon’da 1-10 ağustos tarihlerinde yapacağız. Bu aşamada dört hazırlık maçı yapacağız. Alt yapı çalışmalarımız devam etti, hocalarımız sporcularımızı izledi. A takım ile çalışan sporcularımız var, bunlardan bazılarını profesyonel yapmak istiyoruz”.

Yeni oluşturulan ‘DarkGreen’ markasında çalışmaların devam ettiğini belirten Başkan Beyimoğlu,” Kendi markamızı oluşturmak ve kulübe kar getirmek adına oluşturduğumuz markamız için çalışmalarımız sürüyor. Bazı kulüp ve belediyeler ile görüşmelerimizi yaptık. İnşallah amacımıza ulaşacağız.”

Başkan Beyimoğlu Muğlaspor’un şirketleşmesinden yana olduğunu belirterek , “Şirketleşmenin Muğlaspor için tartışılması gerekiyor. Muğlaspor’un şirketleşmesi demek kapatılması ya da delegenin Muğlaspor üzerinde söz olmaması demek değil. Bizim Muğlaspor Kulübü Derneği yaşayacak. Muğlaspor şirketleşirse ben birini transfer ederken 200 bin liranın altına imza atıyorum bitti. Şirket olduğunda o meblağın altına imza atarken elim ayağım titreyecek çünkü o beni bağlayacak, yönetim kurulunu bağlayacak hiç kimse hadsiz borçlanamayacak. Ben şuan da canım sıkıldı istifa ettim bütün vebal gelen yönetimin üstünde olur ben geçer tribüne yerime otururum. Ancak şirketleşirsek ben sorumlu olacağım. Hiç kimsenin vebalini hiç kimse ödemeyecek.  Bakın biz şuanda 1980-90’ların sigorta borçlarını ödüyoruz. Bizim dönemimizde devlete bir kuruş borcumuz yok” dedi.

Okunma Sayısı:262

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.