Bereket Enerji Muğla basını ile bir araya geldi

Bu haber 29 Eylül 2017 - 0:09 'de eklendi ve 481 kez görüntülendi.

Bereket  Enerji Yatağan Termik Santrali Direktörü Serdar Toprak, İcra Kurulu Üyesi Ersin Yazıcı ve Basın Hakla İlşkiler Müdürü Ömer Yurtseven Muğla basınıyla bir araya gelerek Bereket Enerjinin faaliyetleri konusunda bilgi alış verisinde bulundular.

Muhittin Direk

Bereket  Enerji Yatağan Termik Santrali Direktörü Serdar Toprak, İcra Kurulu Üyesi Ersin Yazıcı ve Basın Hakla İlşkiler Müdürü Ömer Yurtseven Muğla basınıyla bir araya gelerek Bereket Enerjinin faaliyetleri konusunda bilgi alış verisinde bulundular.

Bereket Enerji Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ömer Yurtseven, “Yatağan Termik Santrali  1982 yılından Muğla’nın Yatağan İlçesinde kurulan Yatağan Termik Santrali, özelleştirilerek 2014 yılı sonunda Bereket Enerji Grubuna dahil olmuştur. Bereket Enerji insan odaklı ve çevre dostu teknolojiye ayak uydurarak Yatağan Santralini rehabilitasyon çalışmaları yapmaktadır. Bu çalışmalarımızı hızlandırarak çevre dostu teknoloji kullanarak enerjiye çevrilmesi için yoğun çaba harcıyoruz” dedi. Yurtseven ayrıca Yatağan Termik Santrali’nin kullandığı kömür miktarının bir önceki yıllara oranla arttığı, buna rağmen hava kalitesinin önceki yıla göre daha iyi bir noktaya geldiğini, rehabilitasyon çalışmaları sonunda kömür kullanım kapasitesinin artmasına karşın bölgedeki hava kalitesinin giderek yükseldiğini söyledi.

Enerji sektöründe 23 yıldır faaliyet gösterdiklerini, çevre duyarlılığı nedeniyle Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT) tarafından Bereket Enerji’nin ‘düşük karbon kahramanı’ ilan edildiğini belirten Yurtseven, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bereket grubu olarak Yatağan’da 3 yıllık süre içinde toplam 1 milyon 550 bin adet akasya, zeytin, fıstık çamı ve diğer ağaç türlerinin dikimi gerçekleştirilmiştir. Amacımız ekonomiye katkı sağlarken havası temiz, dokusu yeşil bir Yatağan çabalarına katkı sağlamaktır. Yatağan artık eski Yatağan değildir. Geçmişte yaşanan olumsuzluklar artık geride kaldı. Devlet, özel sektör işbirliğiyle gerçekleştirilen ve örnek teşkil edebilecek bir termik santral Yatağan’a ve ülkemize kazandırılmıştır. İklim değişikliği ulusal eylem planında mevcut elektrik üretim santrallerinde yeni teknolojiler kullanılarak verimi yükseltmek ve üretim kapasitesini arttırmak için bakım, iyileştirme ve modernizasyon çalışmaları aralıksız sürdürülecektir. Devir sonrası yapılan bakımlar sayesinde MWh başına karbon emisyonları ciddi oranlarda düşürülmüştür. Bununla birlikte, santralimizde önümüzdeki yıl yapacağımız modernizasyonlarla 2019 yılı sonrası yürürlüğe girecek olan yeni emisyon sınır değerlerini sağlayacak şekilde çalışılacaktır. Böylece santralimizin verimi artacak olup, Avrupa standartlarında işletmecilik yapılacak, sera gazı salınımı azaltılarak iklim dostu bir yol izlenecektir” dedi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
MUSTAFA TOKSOY 29 Eylül 2017 / 08:45

MUĞLA BASINI İLE BİR ARAYA GELEN BEREKET ENERJİ ŞİRKETİNE MUĞLA BASINI SORDUMU ACABA MUĞLA İLİNE YAPTIĞINIZ SOSYAL YATIRIMLAR NELERDİR? DENİZLİ İLİNE YAPTIĞINIZ SOSYAL YATIRIMLAR NELERDİR ? DİYE BİR SORUN BAKALIM MUĞLA’DAN KAZANDIĞIĞINIZ PARA İLE NİÇİN HEP DENİZLİ İLİNE SOSYAL YATIRIM YAPIYORSUNUZ DİYE…